Per tyrimą, kurį atliko Kalifornijos technologijos institutas Pasadinoje ir Londono universiteto koledžas, buvo ištirtos dvi moterys, turinčios retą genetinį nukrypimą, vadinamąjį Urbacho-Wiethe sindromą. Jis pakenkia migdolą – smegenų limbinėje sistemoje esantį migdolo vaisiaus formos darinį, kuris kontroliuoja baimę ir agresiją.
Mokslininkai palygino šių dviejų moterų elgesį su 12 sveikų žmonių elgesiu. Savanoriai buvo paprašyti dalyvauti lošime, per kurį jie galėjo išlošti 20 dolerių arba pralošti penkis (dauguma žmonių rizikavo), taip pat lošti ir išlošti arba pralošti 20 dolerių (dauguma atsisakė lošti).
Tačiau abi moterys su pakenktomis smegenų sritimis be baimės lošė ir iš 50 dolerių.
„Mes manome, jog tokie duomenys rodo, kad migdolas atsakingas už atsargumo jausmą, kuris kyla statant sumą ir rizikuojant pralošti“, – mano Colinas Camereris iš Kalifornijos technologijos instituto, taip pat dalyvavęs rengiant šį tyrimą.
Tyrimas, paskelbtas „Proceedings of the National Academy of Sciences“, rodo, kad žmonės išsiugdė atsargumo jausmą, kuris yra sužadinamas, kai kyla grėsmė netekti maisto ar kitų vertinamų dalykų.