Darbuotojai ir moksleiviai trečiadienį atidengė ženklą su auksinėmis raidėmis mėlyname fone užrašytu naujuoju mokyklos pavadinimu.
„Sprendimą pakeisti pastato vardą inicijavo pradinės mokyklos moksleiviai, kuriems ši mintis šovė mokantis apie kandidatus ir rinkimų procesą“, – mokyklos direktorė Jean Bligen sakė naujienų agentūrai AFP.
„Prieš rinkimus mūsų mokiniai sužinojo apie Baracko Obamos įsitikinimus ir jo kuklią kilmę. Daugelis mūsų mokinių gali su juo lygiuotis, nes juos augina tik vienas iš tėvų arba senelių“, – pridūrė ji.
460 mokinių turinčioje mokykloje mokosi daugiausiai afroamerikiečiai ir iš Lotynų Amerikos kilę vaikai. Pasak direktorės, sumanymas pakeisti mokyklos vardą atrodė „labai vykęs“, ypač žinant, kiek daug mokinių gali manyti esantys kažkiek panašūs į pirmąjį juodaodį šalies prezidentą.
J.Bligen taip pat išreiškė viltį, kad pavadinimo pakeitimas padės „puoselėti įsitikinimą, jog mes išties esame labai svarbūs, kad galime pakeisti mūsų bendruomenę, kad galim pakeisti mūsų šalį, kad galime padaryti pasaulį geresnį“.
Tačiau istorijos profesorius Johnas Gillisas iš Naujajame Džersyje įsikūrusio Rutgerso universiteto sakė, kad jam šis mokyklos pervadinimas kelia šiokį tokį nerimą.
„Ši praktika labiau būdinga autoritarinėms šalims, kuriose didžiųjų lyderių vardai išrašomi ant kiekvieno kampo, – aiškino jis. – Prisiminkit Saddamą Husseiną, Muamarą Kadafhi arba Josifą Staliną.“
„Mane tai kiek neramina, tačiau tai atspindi dabartinį entuziazmą“, – pridūrė J.Gillisas.