Kada už greitosios pagalbos paslaugas turi susimokėti pacientas?

Dauguma greitosios medicinos pagalbos pervežimų yra nemokami, tačiau yra atvejų, kai už kelionę gali tekti susimokėti kiek daugiau nei 40 eurų – toks įkainis yra patvirtintas Vilniaus miesto savivaldybes, LRT RADIJUI sako Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties vadovas Tadeušas Rodzas.
Vilniaus miesto klinikinė ligoninė
Vilniaus miesto klinikinė ligoninė / A.Primost/15min nuotr.
Temos: 1 Sveikata

LRT RADIJO klausytojas domisi greitosios medicinos pagalbos darbo įkainiais. „Turiu didelę judėjimo negalią, labai dažnai guliu ligoninėse. Kai ligoninė po gydymo kurso išleidžia į namus, turiu grįžti su greitąja. Ligoninės gydytojai liepia greitąją kviestis pačiam ir sumokėti už pervežimą. Valanda kainuoja daugiau nei 40 eurų. Ar teisingai elgiasi ligoninės gydytojai, reikalaudami man pačiam kviesti greitąją pervežimui ir sumokėti už ją? Ir kas nustatė, kad pervežimo valanda kainuoja daugiau nei 40 eurų? Iš Santariškių namo parvažiuoti man užtrunka 20 minučių“, – skundžiasi vyras.

Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties vadovo teigimu, situacijos, kai už kelionę greitosios pagalbos automobiliu pacientui tenka susimokėti pačiam, iš tiesų egzistuoja.

„Neturiu visų duomenų, kaip yra šiuo atveju, bet iš LRT RADIJO klausytojo pasakojimo galima suprasti, kad žmogus vis dėlto yra judantis, bet pasirinko komfortą, užsisakė greitąją pagalbą ir už tai sumokėjo. Sumokėjo tokį įkainį, koks yra patvirtintas savivaldybės. Jei žmogus visai negalėtų judėti, manau, Santariškių ligoninė būtų suorganizavusi pervežimą namo, ir tai jam būtų nieko nekainavę“, – svarsto T. Rodzas.

Jo teigimu, už greitosios pagalbos pervežimą pacientui tenka susimokėti tuo atveju, kai jis pats užsisako tokią paslaugą. „Jei greitoji pagalba žmogų, kuris su neštuvais išnešamas iš namų, atveža tam tikrai procedūrai, ir gydytojas priėmime nusprendžia, kad šios procedūros pakanka ir toliau gydytis ligoninėje nereikia, pacientą į priimamąjį atvežusi greitoji pacientą grąžina į namus nemokamai“, – aiškina Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties vadovas.

Jo teigimu, pacientui, užsisakiusiam greitosios medicinos pagalbos pervežimą, valanda kainuoja 41,3 eur.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs