Prarasto laiko negrąžinsite, tačiau dalį pinigų — verta
Viena iš priežasčių, kodėl žmonės planuoja, tačiau taip ir neatsikrato senų ir nenaudojamų daiktų yra ta, kad jie vis prisimenama, kiek daug laiko sugaišo ir kiek pinigų išleido įsigydami daiktus. Sprendimas parduoti senus daiktus nepadės susigrąžinti prarasto laiko, tačiau dalį pinigų — tikrai. Pinigus, gautus už nenaudojamus daiktus, galima skirti kokybiškam poilsiui su šeima ar draugais, naujų įspūdžių kūrimui, poilsiui gamtoje ar kelionėms.
Kaip ir ką parduoti
pagrindinė sėkmingo pardavimo taisyklė — konkurencinga kaina. Stenkitės ne uždirbti, bet minimaliai kompensuoti išlaidas
Parduoti galima tiek naudotus, tiek nenaudotus daiktus: išaugti vaikų rūbeliai, namų apyvokos daiktai (taurės, lėkštės, buities technika), kompaktiniai diskai, knygos, rūbai, meno kūriniai, asmeniniai daiktai ir papuošalai. Sąrašą galima tęsti, tačiau pagrindinė sėkmingo pardavimo taisyklė — konkurencinga kaina. Stenkitės ne uždirbti, bet minimaliai kompensuoti išlaidas.
5 būdai užsidirbti parduodant senus daiktus
Sendaikčių turgus. Sendaikčių turgūs – tikri lobynai, kuriuose atrasite keisčiausių daiktų. Prekiauti sendaikčių turguje gali kiekvienas norintis, tereikia iš anksto užsiregistruoti. Prekiauti leidžiama beveik viskuo – rankdarbiais, dėvėtais drabužiais, avalyne, knygomis, muzikos įrašais, žaislais. Į turgų kviečiami ir rankdarbių gamintojai. Ypatingas sendaikčių išskirtinumas – draugiška atmosfera. Čia ne tik parduosite, bet ir surasite naujų bičiulių.
Interneto svetainės. Prekiaujant internetinėse svetainėse svarbiausia — aiški, ryški ir informatyvi daikto fotografija. Nepatingėkite ir skirkite daugiau laiko fotografuodami, parinkdami gerą apšvietimą. Neslėpkite trūkumų, taip negaišite laiko pirkėjui gražinant naudotą prekę. Nesidrovėkite ir aiškiai išvardinkite parduodamo daikto privalumus, techninius duomenis, išmatavimus ir visą kitą būtiną informaciją. Parduodant naudotą techniką svarbu pabrėžti pardavimo priežastį, tai padidins pasitikėjimą jumis. Venkite kviesti nepažįstamus pirkėjus namo.
Socialiniai tinklai. Jūsų nenaudojamas daiktas naują šeimininką gali surasti ir pasidalijus informacija socialiniuose tinkluose. Draugus dažnai sieja bendri hobiai: fotografija, buriavimas, dviračiai ar kiti pomėgiai. Todėl dalijantis skelbimu socialiniuose tinkluose gali padėti parduoti ir greičiau, ir patogiau.
Mainų vakarėliai. Organizuokite mainų vakarėlius į kuriuos kviesite savo draugus ir pažįstamus. Tokiuose vakarėliuose patogu ne tik parduoti, bet ir mainyti. Mainų vakarėliuose dažnai užsimezga ir naujos pažintys, susipažįstama su įdomiais žmonėmis. Svarbu, kad vakarėlio dalyvių ratas nebūtų uždaras — juk negalime kiekvieną sezoną siūlyti pirkti tą patį puspaltį jei jo niekas nepirko prieš metus. Tokie vakarėliai turi didesnį pasisekimą, kai į juos kviečiami nauji žmonės.
Atnaujinkite ir parduokite. Senas plastikines dėžutes rekomenduojama atgaivinti ir naudoti ilgiau. Tam puikiai tiks dekupažo technika. Dekupažo pagrindu gali būti stiklas, medis, akmens, metalo ar plastiko paviršius. Naudojant nesudėtingą techniką sena kremo dėžutė virs originaliu daiktu, kuris papuoš naujo šeimininko namus. Dekoruoti galima senus nuotraukų rėmelius, indus, veidrodžius, laikrodžius ar dėžutes.
SVARBU: Geriausias būdas taupyti ir pinigus bei laiką, ir gamtą — pirkti mažiau.