Manoma, kad šis įstatymas, kurį sekmadienį vakare pasirašė gubernatorius Jerry Brownas, yra pirmasis Jungtinėse Valstijose.
Pagal jį partneriai prieš seksualinius veiksmus turės duoti „teigiamą, sąmoningą ir savanorišką sutikimą užsiimti seksualine veikla“.
Teigiamo sutikimo negali duoti asmuo, kuris miega, yra be sąmonės arba „riboto veiksnumo dėl narkotikų, alkoholio ar vaistų poveikio“, sakoma 967-ojo įstatymo dėl seksualinio smurto universitetų miesteliuose tekste.
Teigiamo sutikimo apibrėžimas yra vienas iš daugelio veiksnių, kurie yra vertinami, kai mūsų miesteliuose yra tiriamas ir nagrinėjamas seksualinis smurtas.
Kalifornijos universitetas (UC) sveikino naująjį įstatymą, kurį rėmė valstijos senatorius Kevinas de Leonas.
„Dirbome su senatoriumi de Leonu ir rėmėme jį dėl SB 967, ir esame patenkinti matydami, kad šis įstatymo projektas Kalifornijoje tapo įstatymu“, – sakė UC atstovė Dianne Klein.
„Teigiamo sutikimo apibrėžimas yra vienas iš daugelio veiksnių, kurie yra vertinami, kai mūsų miesteliuose yra tiriamas ir nagrinėjamas seksualinis smurtas. Tačiau tai yra itin svarbus veiksnys“, – pridūrė ji.
„Kalbos apie seksualinius užpuolimus mūsų koledžų miesteliuose šiandien perėjo svarbų tašką nuo plepėjimo prie veiksmų“, – sakė K.de Leonas.
„Studentai kiekviename Kalifornijos koledžų miestelyje turės pagrindinius saugiklius siekiant paremti prevenciją, atskaitomybę ir išgijimą“, – sakė valstijos senatorius, kurį citavo laikraštis „The Los Angeles Times“.
Šis įstatymo projektas yra vienas iš kelių, kuriuos sekmadienį pasirašė demokratų gubernatorius, – prieš pirmadienio terminą tam padaryti. K.de Leonas praėjusią savaitę sakė, kad Kalifornija bus pirmoji JAV valstija, priėmusi tokį įstatymą.
Maždaug penktadalis moterų studijų metais patiria seksualinį smurtą.
Anksčiau šį mėnesį JAV prezidentas Barackas Obama pažadėjo kovoti su lytiniu smurtu universitetų miesteliuose ir pradėjo kampaniją už „tylios tolerancijos“ užpuolimų atžvilgiu išgyvendinimą.
Jis pažymėjo, kad maždaug penktadalis moterų studijų metais patiria seksualinį smurtą. „Pranešama tik apie 12 proc. tų užpuolimų. O iš tų užpuolimų, apie kuriuos buvo pranešta, tik mažos dalies (atvejais) nusikaltėliai būna nubaudžiami“, – sakė jis.