Šie skaičiai paaiškina, kodėl atrakcionus Indianoje kasmet aplanko daugiau nei milijonas žmonių, rašo nytimes.com.
„Pirmasis nusileidimas nuo kalnelio yra parabolės formos. Jis suteikia pakankamai daug laiko ore, ypač tiems, kas sėdi paskutinėje sėdynėje“, – pasakoja vienas kalnelių dizainerių Chadas Milleris.
Vadinamasis oro laikas yra savybė, būdinga kalneliams – leidžiantis neigiamos gravitacijos jėgos kelia žmogų iš kėdės. Tai ypač priklauso nuo greičio. „Voyage“ kalneliai yra beveik dviejų kilometrų, turi pakankamai daug stačių nusileidimų ir vadinamasis oro laikas važiuojant kalneliais yra apie 24 sekundės.
Tačiau tokių parabolių kūrimas yra tik viena dizainerio užduočių. Svarbiausia yra užtikrinti lankytojų saugumą ir tik tuomet siekti, kad jie važiuodami rėktų.
Po pirmo stataus kritimo pramogautojų laukia dar du pakankamai statūs ir aukšti kalneliai. Kiti jau nebėra tokie ekstremalūs, tačiau labiau vingiuoti. Viena sekcija, vadinama spageti, paverčia žmones 90 laipsnių kampu, vingiuoja per kalnelius laikančias struktūras ir tunelius, ir keleiviams baisu, kad jų galvos tuoj trenksis į sijas.
Tokie mediniai kalneliai, ypač nauji, yra retenybė. Dažniausiai jie daromi iš plieno – tokie yra greitesni, aukštesni. Kalneliai “Voyage”, pastatyti 2006 metais, kainavo beveik 10 mln. dolerių.
Šiuos kalnelius ypač mėgsta vienuolė Michelle Sinkhom, kuri „Voyage“ mediniais kalneliais jau važiavo apie 100 kartų.
„Jaučiuosi laisva. Esu laisva skraiduolė“, – šypsosi vienuolė.
Byronas Hughesas, į pensiją išėjęs avialinijų darbuotojas, sako, kad jam patinka jausmas, kai nieko nekontroliuoji.
Reportažą anglų kalba apie „Voyage“ kalnelius galite pasižiūrėti čia.