Paskutinė majų kalendoriaus, kuris apima maždaug 5 125 metus, diena yra 2012-ųjų gruodžio 21-oji.
„Ar galvotų, kad pabaiga ateis Dievo valia, ar dėl gamtinės katastrofos, ar dėl kokio nors politinio įvykio, ... kas septintas (žmogus) mano, kad ji ateis“, – sakė „Reuters“ užsakymu apklausą atlikusios kompanijos „Ipsos Global Public Affairs“ vadybininkė Keren Gottfried.
„Galbūt taip yra dėl to, kad žiniasklaidos priemonių dėmesys sutelktas į majų pranašystės, pagal kurią pasaulio pabaiga ateis mūsų kalendoriaus 2012 metais, interpretacijas“, – sakė ji ir pridūrė, kad kai kurie majų tyrinėtojai ginčija tokį aiškinimą.
Tyrimo metu buvo apklausti 16 262 žmonės iš daugiau kaip 20 valstybių. Greita pasaulio pabaiga tikinčių žmonių skaičius smarkiai kinta – nuo 6 proc. Prancūzijoje iki 22 proc. Turkijoje ir JAV.
Tik 7 proc. Belgijos ir 8 proc. Didžiosios Britanijos gyventojų baiminasi, kad pasaulio pabaiga ateis dar jų gyvenimo laiku.
Kas dešimtas pasaulio gyventojas sako, kad jį gąsdina ar bent jau nedidelį nerimą kelia pabaigos tikimybė 2012 metais. Daugiausia tokių žmonių yra Rusijoje ir Lenkijoje, o mažiausiai – Didžiojoje Britanijoje.
Pasak K.Gottfried, tikėti greita pabaiga labiau linkę mažesnį išsilavinimą ar mažesnes pajamas turintys žmonės, taip pat tie, kurių amžius nesiekia 35 metų.
Žmonės buvo apklausiami Kinijoje, Turkijoje, Rusijoje, Meksikoje, Pietų Korėjoje, Japonijoje, JAV, Argentinoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Kanadoje, Australijoje, Italijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Didžiojoje Britanijoje, Indonezijoje ir Vokietijoje.