Neklausykit, ko jūs mokė mama
Tikriausiai visiems vaikystėje buvo įkalta į galvą, kad leisti garsus valgant yra nemandagu. Tačiau Japonijoje šliurpimas, ypatingai valgant makaronus, laikomas gero tono ženklu ir reiškia, jog mėgaujatės maistu.
Miegojimui darbe – taip!
Japonai garsėja kaip viena darbščiausių tautų visame pasaulyje. Sunku patikėti, tačiau šioje šalyje yra skatinamas miegojimas darbe. Tai įrodo, kad dirbate ilgas valandas ir esate atsidavę savo įmonei.
Nemirtingieji
Japonija turi daugiausia 100 metų sulaukusių žmonių tarp visų planetos valstybių. Šiuo metu šalyje priskaičiuojama daugiau nei 60 tūkst. šimtamečių ir šis skaičius kasmet auga. Tiesa, tuo nėra labai patenkinta vietinė valdžia, kuriai senolių išlaikymas kainuoja krūvas pinigų.
Gal arklienos?
Japonai yra viena iš tautų valgančių arklieną. Tai yra sena, šimtmečius skaičiuojanti tradicija, kuri vakariečius verčia kraipyti galvas ir atidžiai išstudijuoti restoranų patiekalų sudėtį.
Kova su piktosiomis dvasiomis
Hadaka Matsuri festivalyje galima pamatyti tūkstančius nuogų japonų vyrų. Senovinė išmintis byloja, kad tokiu būdu įveikiamos piktosios dvasios.
Kalėdos greitojo maisto restorane
Nors Japonijoje Kalėdos nėra oficialiai švenčiamos, tačiau šalyje paplito keista tradicija, jų metu apsilankyti greitojo maisto restorane „KFC“. Pirmieji šį restoranų tinklą prieš keletą dešimtmečių atrado Kalėdas švenčiantys vakariečiai, ieškoję šventei būdingų kalakutienos ir vištienos patiekalų. Vėliau sėkmingo „KFC“ marketingo dėka šią madą perėmė ir vietiniai.
Į tualetą su specialiomis šlepetėmis
Japonai higieną perkėlė į naują lygį. Lankydamiesi vietinių namuose nenustebkite, jei prie vonios kambario durų pamatysite specialias šlepetes. Jas reikia užsidėti įeinant į vidų ir nusiimti išėjus.
Visagaliai pardavimų automatai
Tekančios saulės šalies gyventojai tiesiog apsėsti pardavimo automatų. Jei įprastai juose parduodami šokoladai, gėrimai ar traškučiai, tai Japonijoje pardavimo automatuose galima įsigyti šviežių kiaušinių, gėlių, tualetinio popieriaus, skėčių, dešrainių ar ryžių.
Įvaikinami suaugę vyrai
Japonijoje didelę reikšmę turi šeimos vardas. Palikuonių neturintys arba dukrų susilaukę japonai neretai įsivaikina suaugusius vyrus tam, kad būtų pratęstas jų giminės vardas.
Klaustrofobo košmaras
Japonai sukūrė pirmuosius pasaulyje kapsulės tipo viešbučius. Tai stačiakampio formos dėžutės, taupant erdvę įrengtos keliais aukštais ir leidžiančios išsimiegoti už prieinamą kainą. Šios kapsulės buvo išrastos, kad šalies darbuotojams nereikėtų eiti namo ir jie turėtų kur pernakvoti, bet greitai išplito tarp turistų.
Sužinoti daugiau apie Tekančios saulės šalį, jos keistus įpročius ir pamatyti, kuo kvėpuoja šiuolaikinė Japonija galima rugsėjo 9–10 d. vyksiančiame netikėtos Japonijos kultūros festivalyje „nowJapan“. Daugiau informacijos ir bilietų prekyba – čia.