„Vienoje iš nuotraukų, kurias publikavo pasipiktinę internautai, Mikelandželo statula „Dovydas“ buvo pavaizduota aprengta Mao Zedongo frenčiumi. To paties menininko sukurtas Adomo atvaizdas Siksto koplyčios lubų freskoje buvo papildytas juodomis kojinėmis ir kaklaraiščiu, pridengiančiu intymią kūno dalį.
Ši protesto akcija prasidėjo praeitą savaitę, kai bendravimo tinklalapis douban.com pasiskundė, jog iš jo internetinės paveikslėlių galerijos buvo pašalinti kai kurių garsių kūrinių atvaizdai, tarp jų Ticiano paveikslo „Urbino Venera“ nuotrauka.
Douban.com publikuojamuose interneto dienoraščiuose rašoma, jog svetainės administratoriams buvo nurodyta, kad pornografinių atvaizdų publikavimas kelia grėsmę tolesniam tinklalapio darbui.
Protesto akcijos organizatoriai savo ruožtu paprašė internautų „aprengti“ meno kūrinius, kad „išgelbėtų“ juos nuo cenzūros, kuri per mėnesį trukusią kampaniją prieš „visuomenės moralę žalojantį“ interneto turinį uždarė 1 635 tinklalapius ir 200 internetinių dienoraščių.
Protestuotojai neapsiribojo XVI amžiaus menu – vienas internautas „aprengė“ raudonomis kelnaitėmis Pekine įsikūrusios Kinijos valstybinės centrinės televizijos būstinės pasvirusius bokštus.
Tačiau protesto organizatoriai apdairiai patarė akcijos dalyviams nevaizduoti savo karikatūrose jokių Kinijos politinių veikėjų.
„Kinijos internautai vis išradingiau protestuoja prieš cenzūros institucijų despotišką galios naudojimą“, – šią protesto kampaniją savo internetiniame dienoraštyje komentavo Catherine Yeung.
Protesto akcija beveik iškart pasiekė tikslą. Ketvirtadienį internautas iš Šanchajaus, kurio Renesanso paveikslų albumas sukėlė šią kontroversiją, pareiškė, kad „Douban“ tinklalapis leido talpinti originalių meno kūrinių atvaizdus.
„Douban“ svetainė su „pakoreguotais“ meno kūriniais sekmadienį neveikė, tačiau kai kurie paveikslėliai taip pat patalpinti tinklalapyje http://tiny.cc/IFkjK.