Konferencijoje „Technologijos sveikai gyvensenai“ – būtiniausia pagalba už maldą

2015 metų rugsėjo 28-29 dienomis vykstančioje konferencijoje ir parodoje „Technologijos sveikai gyvensenai“ dalyviai galės susipažinti su išmaniųjų technologijų nauda ne tik fizinei, bet ir dvasinei žmonių gerovei.
„Technologijos sveikai gyvensenai“  dalyviai galės susipažinti su išmaniųjų technologijų nauda ne tik fizinei, bet ir dvasinei žmonių gerovei.
„Technologijos sveikai gyvensenai“ dalyviai galės susipažinti su išmaniųjų technologijų nauda ne tik fizinei, bet ir dvasinei žmonių gerovei. / Organizatorių nuotr.

Technologinis progresas pasaulyje ženkliai lenkia socialinį progresą. Dėl šios priežasties net ir išsivysčiusios pasaulio šalys susiduria su rimtais socialiniais iššūkiais, kurie vis greičiau senstančias visuomenes verčia  ieškoti naujų socialinės rūpybos modelių. 

Egzistuojančios socialinės problemos, tokios kaip, net iki 75 procentų krentančios pajamos pasibaigus darbingam žmogaus amžiui; finansiniai sunkumai ir ribotos galimybės įsigyti reikalingus globos reikmenis ar paslaugas vienišiems, neįgaliems ar paralyžuotiems žmonėms; senyvo amžiaus žmonių nepilnavertystės ir vienatvės jausmas tris bendraminčius įkvėpė sukurti socialinės rūpybos ir labdaros koncepciją.

Jungtinėje Karalystėje pradėsiančio veikti „ALTERHILL“ įkūrėjai, parodoje dalinsis savo neįprasta idėja. „ALTERHILL“, tai automatizuota labdaros administravimo sistema, kuri padės senjorams ir žmonėms su negalia gauti būtiniausią pagalbą už maldą.

Nors projekto sumanytojai A.Meškauskas, Š.Straševičius ir M.Skukauskas  savo idėjos planus šiai dienai sieja su užsienio šalimis tokiomis, kaip Jungtinė Karalystė, Izraelis ir Jungtinės Amerikos Valstijos, tačiau tikrai neatmeta galimybės ateityje grįžti ir pasiūlyti šį socialinės rūpybos sprendimą ir Lietuvoje.

Ačiū  nevalgau“

„Šią idėją norime pristatyti, kaip socialinės rūpybos naują formatą ir siejame ją su prasmingu grįžtamuoju ryšiu. Pasaulyje yra galybė paramos fondų ir socialinių projektų, kurie padeda vaikams, senjorams, sunkiomis ligomis sergantiems žmonėms ir/ar kitaip stengiasi spręsti šiandieninius socialinius iššūkius. Dauguma fondų veikia vienpusiškai už „AČIŪ“, tai gali būti nuoširdi padėka už jų pagalbą, tačiau tai nėra abipusiai lygus apsikeitimas naudomis.

Yra žmonių, kurie tikrai gali bent šiek tiek prisidėti ir paremti žmogų finansais arba kitais reikalingais būdais, na o pastarieji savo ruožtu, nori ir gali padėkoti malda, taip dar labiau sustiprindami grįžtamąjį ryšį, padarydami kažką gero ir naudingo aukojančiųjų labui. Todėl pagalvojome, kad malda ir yra rūpesčio bei gerumo išraiška“, – aiškino vienas iš idėjos iniciatorių Aris Meškauskas.

Idėjos autoriai teigia, kad šis projektas nėra jokių religinių judėjimų iniciavimas. Malda yra daugelyje religijų atsikartojantis elementas.

„Mes norime, kad ir religingi ir nereligingi žmonės nepriklausomai nuo savo stereotipų ir įsitikinimų, judėtų su mumis kartu ir atliktų savo tiesioginę funkciją. Idėja „susikristalizavo“  iš egzistuojančių dalykų. Nagrinėjome tiek  religinius aspektus, tiek mokslinius. Metafizika maldą nagrinėja ir patvirtina, kaip natūraliai gamtoje egzistuojantį ir veikiantį reiškinį“, – teigė Aris.  Vienas iš projekto autorių taip pat pridūrė, kad „dirbsime su bendruomenėmis ir su kitais socialiniais darbuotojais, su socialinės rūpybos centrais ir fondais. Sieksime jiems padėti sudėtingose situacijose. Norime, kad žmonės susiburtų ir dalintųsi tuo kuo gali“.

Technologiniai sprendimai

Savo išskirtinę idėją pristatyti parodoje „Technologijos sveikai gyvensenai“ lietuviai nusprendė ne šiaip sau. „Alterhill“ yra planuojama parengti, kaip bendrą paketą iš sparčiai besivystančių elektroninių priemonių.

„Kuriame pilnai automatizuotą labdaros sistemą, kuri veiks visose platformose, žmonės galės stebėti labdaros administravimo procesą. Optimizuota sistema bus sukurta naujausių technologijų pagalba tam, kad gautumėme geriausią rezultatą. Viskas vyks savanorystės principu. Sujungti ir vienyti žmones yra geras darbas, juk jie taip pat vėliau galės bendrauti ir dalintis gerais darbais tarpusavyje ir už „ALTERHILL“ projekto ribų“, – mintimis dalinosi Mantas Skukauskas.

Šiuo metu projekto iniciatoriai ieško idėją palaikančių ir galinčių prisidėti. „Radus partnerius, rėmėjus ar žmones, kurie tikės mūsų vizija, galėsime visą įgyvendinimo procesą pagreitinti.

„Technologijos sveikai gyvensenai“  parodos metu pristatysime „ALTERHILL“ sistemos funkcijas. Bandysime paaiškinti dalyviams idėjos prasmę ir realią socialinę naudą“, – teigė Mantas Skukauskas.

Daugiau informacijos apie konferenciją – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis