Lektorius ir konsultantas Linas Zaronskis dalinasi patarimais, kurie padės suvaldyti išlaidas ir išvengti neplanuotų pirkinių.
Kūčių ir kitų švenčių išlaidas reikia pradėti planuoti nuo šventinio stalo.
„Nepersistenkite ruošdami maisto – gaminkite tiek, kad svečiai jaustųsi sotūs tik paragavę visų dvylikos valgių, o ne po pirmojo patiekalo. Persivalgydami aliname ir sveikatą, ir savo pinigines. Jei širdis vis links prie stalo, prisiminkite senuosius švenčių būrimus ar žaidimus. Taip praleistas laikas su artimaisiais bus malonesnis ir sutvirtins Jūsų santykius“, – sako L. Zaronskis.
„Įvertinkite, ar norite padovanoti brangią ir madingą, bet nykią dovaną, ar išskirtinę, tačiau pigesnę. Jei visi vaikai turės tokius pačius žaislus, kuo ypatingas bus Jūsų vaikas? Geriau padovanokite įspūdį ar atsiminimą, pavyzdžiui, naktinę lobių paiešką miške ar „Princesės dieną“, kai pildysite visus dukros norus“, – pasakoja konsultantas.
Apgalvoję dovanas, jas surašykite ant lapelio ir pirkite tik sąraše esančius daiktus. Reklama, nuolaidos ir akcijos vilioja atverti piniginę, bet nepamirškite, kad pirkdami neplanuotus pirkinius pralaimite. Tokiais atvejais pirkėjai ne sutaupo 60 proc., o išleidžia 40 procentų.
Jei sunku atsispirti reklamų vilionėms, dovanas patartina pirkti iš anksto arba aštuntą valandą ryto. Tuomet mažiausiai pirkėjų ir beveik niekas nenukreipia dėmesio į neplanuotus pirkinius.
„Jei norite, kad Kalėdoms nepritrūktumėte pinigų, taupykite juos ir ruoškitės iš anksto. Po švenčių paskaičiuokite, kiek Jums pritrūko. Šią sumą padalinkite iš dvylikos ir kiekvieną mėnesį į „kalėdinį vokelį“ atsidėkite reikiamą kiekį pinigų. Jei iš jo pasiskolinsite, privalote grąžinti dvigubai. Šitaip lengvai sukaupsite kitoms šventėms ir nepatirsite diskomforto dėl pinigų stygiaus“, – aiškina lektorius.