Lėktuvas „WhiteKnightTwo“ ankstyvą rytą Mohavio dykumoje į šiaurę nuo Los Andželo buvo pristatytas žiniasklaidai ir kviestiniams svečiams, tarp jų – „Apollo 11“ astronautui Buzzui Aldrinui.
Lėktuvas, kuris R.Bransono motinos garbei dar vadinamas „Eve“ („Ieva“), veiks kaip bazė erdvėlaiviui „Spaceship Two“, kuris startuos ore ir nuskraidins du įgulos narius ir šešis keleivius į kosmosą.
Pirmieji „WhiteKnightTwo“ skrydžiai numatyti jau šiais metais, o „Spaceship Two“ šis lėktuvas turi pirmą kartą iškelti 2009-aisiais.
„Virgin Galactic“ tikisi pirmuosius turistus į 110 km aukštį virš Žemės iškelti 2010 metais. Kompanija yra paskelbusi, kad pirmiesiems skrydžiams iki kosmoso krašto jau užsirašė daugiau kaip 200 keleivių, kurie už tokią kelionę mokės po 200 tūkst. dolerių.
„WhiteKnightTwo“ pristatymas pradeda naują „Virgin Galactic“ planų etapą ir pademonstruoja, kad šis ambicingiausias projektas yra ne tik realus, ir daro didžiulę pažangą“, – sakoma R.Bransono pareiškime.
Pasak jo, sprendimas pavadinti „motininį lėktuvą“ jo motinos vardu atspindi novatorišką šio kosmoso turizmo projekto dvasią.
„Duodame jam vardą „Eve“ mano motinos Eve Branson garbei, bet taip pat ir dėl to, kad jis reiškia visiškai naują pradžią, progą mūsų vis didėjančiai ateities astronautų ir mokslininkų grupei pamatyti mūsų pasaulį visiškai naujai", – pridūrė R.Bransonas.
Vėliau interviu CNN R.Bransonas sakė, kad su savo šeimos nariais bus tarp pirmųjų kosmoso keliautojų, ir pripažino, kad starto metu tikriausiai nervinsis.
„Ir pats skrisiu, ir esu įsitikinęs, kad mane pykins ... Skrenda mano vaikai, mano tėvai, – sakė jis. – Bus ir nervinimosi, bet, manau, tai bus gyvenimo kelionė ... Tad, žinote, reikia truputį pasinervinti. Tai natūralu“.
„WhiteKnightTwo“ sparnų plotis yra 43 m, tai didžiausias pasaulyje iš kompozicinio anglies pluošto pagamintas lėktuvas, nurodė „Virgin Galactic“.
Šis lėktuvas su dviem fiuzeliažais gali pakilti į daugiau kaip 15 240 m aukštį ir galės skrydžiams pakilti iki keturių kartų per dieną. „WhiteKnightTwo“ suprojektavo ir pagamino Kalifornijoje įsikūrusi aerokosminių technologijų kompanija „Scaled Composites“, kuriai vadovauja inžinierius Burtas Rutanas.
Pernai liepą sprogus šios kompanijos drauge su „Virgin Galactic“ kuriamai raketai, žuvo trys žmonės.
R.Bransonas kosmoso tyrimus vadina būtina galutine riba, kuri galėtų padėti kovoti su pasauliniu atšilimu – kuriant orų palydovus, stebint žemės ūkį ir plėtojant klimatologiją.
„Taip pat tikiu, kad vieną dieną mes galėsime naudoti kosmosą kaip energijos mūsų planetai šaltinį – per saulės baterijų palydovus, naudojant pastoviausią mums prieinamą šaltinį – mūsų Saulę", – sakė R.Bransonas.