„Literatūros ir meno archyvas, kaip turintis nedaug darbuotojų, buvo numatytas prijungti ir tai mus įpareigojo vadinamoji Saulėlydžio komisija, buvo pasiryžimas tai daryti. Bet galiu pasakyti, kad dėl visuomenės interesų ir prašymų – iš meno visuomenės gavome motyvuotų, argumentuotų prašymų, į juos atsižvelgėme ir šis archyvas reorganizacijoje nedalyvauja“, – BNS sakė Š.Birutis.
Anot jo, pernai liepą Vyriausybės patvirtinta pertvarka bus tęsiama. Ją vykdant iš dešimties apskričių archyvų turėtų likti keturi – Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Vilniaus. Prie Kauno archyvo bus prijungti Marijampolės ir Alytaus, prie Klaipėdos – Tauragės ir Telšių apskričių, prie Šiaulių – Panevėžio, o prie Vilniaus – Utenos apskrities archyvas.
„Jie ir liks tose vietose, kur yra, tik mes sumažinome administracinę naštą. Datos nėra, yra įpareigojimai tą daryti, žiūrime, kad artimiausiu metu tą galėtumėme padaryti, bet tikrai neskausmingai – tai nepalies žmonių kažkaip, bet, manau, leis sutaupyti ir pagerinti administravimą“, – sakė ministras.
Projektą, kuriuo Lietuvos literatūros ir meno archyvas išbraukiamas iš reorganizuojamų įstaigų, kultūros ministerija teiks Vyriausybei.