Suprantama, kodėl nelaimingiausių pasaulio šalių dešimtuke galima pamatyti Siriją – čia jau keletą metų siaučia pilietinis karas, o šalies diktatorius prieš savo piliečius panaudojo cheminį ginklą. Arba Čadas – karų nukamuota ir viena neturtingiausių pasaulio šalių, kur vidutinė gyvenimo trukmė tesiekia 49 metus, o elektros tiekimą turi mažiau nei 2 proc. gyventojų.
Tačiau iškart po šių šalių nelaimingiausiųjų sąraše eina Lietuva – palyginus turtinga valstybė, stabili demokratija, kurios dauguma gyventojų nėra patyrę karo.
Nelaimingiausių pasaulio šalių dešimtukas sudarytas atsižvelgdamas į „Gallup“ pateiktą „Teigiamos patirties indeksą“.
„Gallup“ apklausoje 138 šalių gyventojų buvo klausiama, ar jie patyrė teigiamų emocijų, ar jautėsi pailsėję ir kad su jais elgiamasi pagarbiai.
Tik 54 proc. lietuvių atsakė, kad per pastarąją parą juokėsi, šypsojosi ar patyrė teigiamų emocijų.
Tik 54 proc. lietuvių atsakė, kad per pastarąją parą juokėsi, šypsojosi ar patyrė teigiamų emocijų.
„Nepaisant, rodos, pajėgios ekonomikos, lietuviai yra vieni nelaimingiausių žmonių pasaulyje – rašo „24/7 Wall St“. – Šalyje aukštas savižudybių skaičius. Taip pat ji yra tarp daugiausia vidutiniškai alkoholio suvartojančių valstybių.“
Nelaimingiausiųjų sąraše Lietuvą lenkia tik Sirija ir Čadas. Nedaug atsilieka Bosnija ir Hercegovina, Serbija, Nepalas ir Baltarusija.
Tuo tarpu pačios laimingiausios pasaulio tautos beveik išimtinai gyvena Lotynų Amerikoje. Pirmą vietą užima Paragvajus, po jo – Panama, Gvatemala, Nikaragva ir Ekvadoras. Vienintelė ne Lotynų Amerikos šalis, patekusi į dešimtuką, – Danija.