Sukrovė ir po devynis žiedus
Iš Žiežmarių (Kaišiadorių r.) šiltnamių į prekybos tinklus keliauja pirmosios partijos puansetijų – kalėdinių gėlių. Žiežmariuose šiais metais užaugintas rekordinis skaičius puansetijų – apie 30 tūkst. krūmelių.
Pirkėjai pirmą kartą galės rinktis ne tik įprastinių – raudonos arba baltos – spalvų kalėdines gėles. Gėlininkai gerokai išplėtė puansetijų asortimentą, užaugintos oranžinės spalvos ir margos Kalėdų simboliu tapusios gėlės.
„Puansetijoms auginti šie metai buvo itin palankūs, todėl rezultatai tikrai džiugina. Savo šiltnamiuose turime puansetijų, sukrovusių net po devynis žiedus. Tai yra retenybė“, – tvirtino bendrovės „Žiežmarių gėlės“ agronomė Virginija Budrevičienė.
Tradicija prieš Kalėdas namuose pasistatyti vazonėlį su puansetija Lietuvoje jau įleido šaknis. Gėlininkai aiškiai jaučia tendenciją, kad didėja šių gėlių paklausa. Todėl prieš šių metų didžiąsias žiemos šventes jų užauginta trigubai daugiau negu prieš dvejus metus.
„Jau keletą metų iš eilės didiname puansetijoms auginti skirtus plotus. Tačiau baiminamės, kad jau gruodį mūsų užaugintų gėlių krūmelių prekybos tinkluose gali pritrūkti“, – teigė agronomė V.Budrevičienė.
Lietuviškos išsiskiria šviežumu
Lietuvos prekybos tinklai jau lapkričio pabaigoje užverčiami kalėdinių gėlių krūmeliais iš Olandijos. Puansetijos, užaugintos Lietuvoje, nuo užsieninių skiriasi tuo, jog jos nešaldomos ir į prekyvietes keliauja šviežios – tiesiai iš šiltnamių.
„Iš užsienio atvežtas puansetijas juokais vadiname traumuotomis gėlėmis. Jos specialiai apdorojamos, kad kuo ilgesnį laiką nenuvystų. Lietuvoje auginamų ir mūsų šalyje parduodamų gėlių šitaip apdoroti nereikia“, – paaiškino V.Budrevičienė.
Puansetijos arba kalėdinės gėlės tapo neatsiejama didžiausių žiemos švenčių namų puošmena. Puansetijos turi dar vieną pavadinamą – Kalėdų žvaigždės. Manoma, kad jos nušviečia kelią į ateinančius metus. Puansetijos laikomos sėkmės, turto ir geros nuotaikos simboliu.