Lietuvoje – rekordinio dydžio origami

Dizaineriai Vaidotas Gaidelis ir Martynas Kazimierėnas, pasislėpę nuo pašalinių akių, jau ne vieną savaitę pluša lankstydami milžiniškus popierinius žiedus, japonų kultūroje vadinamus kusudamomis (modulinio origami atšaka).
Kusudamų pavyzdys
Kusudamų pavyzdys / Organizatorių nuotr.
Temos: 2 Origami Europa
Organizatorių nuotr./Kusudamų pavyzdys
Kusudamų pavyzdys

2700 lapų ir 50 litrų klijų. Tiek prireikė rekordinio dydžio origami kūriniui iš 45 milžiniškų popierinių žiedų, kuris jau šiąnakt, iš gegužės 5-osios į 6-tąją pakibs prekybos centre „Europa“. Dizaineriai Vaidas ir Martynas spėja, kad aukštalipiai, kabinsiantys šį rekordinio dydžio kusudamų kūrinį, turės labai pasistengti, kad suspėtų tą padaryti per vieną naktį.

Gegužės 5 d. pasirinkita neatsitiktinai. Japonijoje ši diena švenčiama kaip visų vaikų džiaugsmo diena, kurios metu taip pat išreiškiama padėka ir jų motinoms. Būtent šios gražios šventės metu japonai savo namus papuošia tradicinėmis kusudamomis.

Organizatorių nuotr./Kusudamų pavyzdys
Kusudamų pavyzdys

Manoma, kad šis pavadinimas ir pačios kusudamos atsirado Japonijoje maždaug prieš tūkstantį metų. Tais laikais į medžiaginį maišelį būdavo dedamos kvapnios žolės ir medžio žievės, o išorė apipinama gėlėmis. Prie apačios pritvirtindavo penkių spalvų ilgus šilkinius kaspinus ir gegužės 5 d. kabindavo namuose – šie rutuliai turėjo apsaugoti nuo ligų bei blogų dvasių. Vėliau kusudamos buvo pradėtos lankstyti iš popieriaus taip ir gimė ši modulinio origami atšaka.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos