Makabriškas verslas: po mirties oda lieka tatuiruočių salonui

Prieš dvejus metus motinos netekęs Florisas Hirschfeldas jos atvaizdą išsitatuiravo ant savo nugaros. Vyras tikisi, kad vieną dieną jo oda bus pakabinta ant sienos ir papuoš kokio nors meno kolekcionieriaus namus.
Tatuiruotės
Tatuiruotės / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nors kol kas ši idėja gali priminti makabrišką Roaldo Dahlio apysaką, tačiau netrukus ji gali tapti realybe, vienam olandų verslininkui pradėjus netikėtą mirusiųjų tatuiruočių išsaugojimo verslą.

„Visi gyvena ieškodami nemirtingumo, ir būtent šitaip paprastai galima jį iš dalies pasiekti“, – sako idėjos autorius tatuiruočių salono savininkas Peteris van der Helmas.

„Tokią viltį turi visi, kas turi pasidaręs tatuiruotes. Pati idėja nėra nauja, mes tik radome būdą, kaip tai įgyvendinti“, – kalbėjo jis.

Po mirties olandų patologas turės nuimti tatuiruotes ir jas užšaldyti arba pamerkti į formaldehidą. Pageidautina, kad tai įvyktų per 48 valandas po mirties

F.Hirschfeldas ir dar maždaug 30 kitų prie vieno iš Amsterdamo kanalų įsikūrusio salono „Walls and Skin“ klientų savo testamentais paliko savo odą bendrovei, prieš tai jai sumokėję po kelis šimtus eurų.

Po jų mirties olandų patologas turės nuimti tatuiruotes ir jas užšaldyti arba pamerkti į formaldehidą. Pageidautina, kad tai įvyktų per 48 valandas po mirties. Tada tatuiruotės bus išsiųstos į laboratoriją užsienyje, kur per 12 savaičių iš odos bus pašalintas vanduo, kuris bus pakeistas silikonu, suteiksiančiu odai elastingumo.

Savo vaikų neturintis F.Hirschfeldas dar nežino, kas paveldės jo tatuiruotę, bet tikrai yra pasiryžęs ją išsaugoti.

„Žmonės savo namuose laiko gyvūnų iškamšas, tai kodėl negalėtų (laikyti) odos, – sakė jis. – Jeigu užsuksite į kai kuriuos senus tatuiruočių salonus, juose surasite gabalėlį odos specialiame inde, ir ji visai neatrodo siaubingai. Visa atrodys dar geriau. Todėl, jeigu tik galėsiu būti šitaip išsaugotas, tai kodėl gi ne!“

Tatuiruotėmis dabar jau išpuoštas visas F.Hirschfeldo kūnas žemiau kaklo.

„Kai kurie žmonės man yra tokie svarbūs, kad noriu juos visada turėti su savimi ir taip galiu tai daryti“, - paaiškino vyras, kurio motina mirė nuo vėžio.

Tuo tarpu P. van der Helmas sako, kad tokiam darbui jį įkvėpė idėja išsaugoti kai kurių geriausių tatuiruočių meistrų darbus.

„Vincentas van Goghas mirė neturtingas. Bet nei jūs, nei aš negalime įsigyti jo paveikslo, – paaiškino jis. – Tatuiravimas yra liaudies meno forma“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai