Kanados „McDonald's“ nusprendė įsikišti į diskusiją ir išplatino paaiškinimą, kodėl jų tinklo mėsainis per 14 metų mažai tepasikeitė.
„Realybė yra tokia, kad „McDonald’s“ mėsainiai, bulvytės ir vištiena, kaip ir visas kitas maistas, genda, jeigu yra laikomi tam tikromis sąlygomis“, – aiškina „McDonald's“.
Mikrobams, kurie sukelia gedimo procesą, reikia vandens, maisto, šilumos ir laiko. Jeigu bent vienas iš šių elementų pašalinamas, mikrobai negali augti ir gadinti maisto.
Anot jų, mikrobams, kurie sukelia gedimo procesą, reikia vandens, maisto, šilumos ir laiko. Jeigu bent vienas iš šių elementų pašalinamas, mikrobai negali augti ir gadinti maisto.
„Pavyzdžiui, „McDonald’s“ mėsainio jautienos paplotėlis vandenį praranda kepimo procese. Bandelė, žinoma, yra iš duonos. Kepant ją prarandama drėgmė. Tai reiškia, kad po paruošimo mėsainis yra ganėtinai sausas. Kai jis paliekamas atviroje patalpoje, drėgmė vėlgi prarandama, kadangi drėgmė daugelyje patalpų yra maždaug 40 proc. Taigi, kai trūksta drėgmės, mėsainis paprasčiausiai džiūsta, o ne pūva“, – aiškina „McDonald’s“.
Praradus drėgmę atimamas ir vienas iš elementų, reikalingų tam, kad mikrobai augtų ir sukeltų maisto gedimą. „Taigi, tam, kad „McDonald’s“ mėsainis supūtų, mes paprasčiausiai turime užkirsti kelią drėgmės netekimui. Tą padaryti galima įvyniojant mėsainį į maistinę plėvelę, kad drėgmė neišgaruotų, arba laikant jį drėgnoje aplinkoje, pavyzdžiui, vonios kambaryje (juk juodi pelėsiai namuose irgi formuojasi vonioje, o ne miegamajame)“, – rašo „McDonald’s“.
Anot greitojo maisto tinklo, jeigu toks pats eksperimentas būtų pakartotas su namų gamybos mėsainiu, kuriame būtų tiek pat drėgmės, ir jis būtų laikomas tokiomis pačiomis sąlygomis, tikriausiai būtų gautas ir toks pats rezultatas.
Apie maistą rašančio tinklaraščio „A Hamburger Today“ autoriai prieš pora metų taip pat atliko eksperimentą, kurio metu įvairius mėsainius laikė tokiomis pačiomis sąlygomis 25 dienas. Paaiškėjo, kad nesugedo ne tik „McDonald’s“, bet ir namų gamybos mėsainiai.