Tyrimo metu paaiškėjo, kad visų šių trijų šalių žmonių supratimas apie meilę smarkiai skiriasi. Viena, kas bendra tarp visų šalių įsimylėjėlių, – noras visą laiką būti kartu.
Pavyzdžiui, rusams romantiški jausmai asocijuojasi su „netikėtais bučiniais“, „pasivaikščiojimais tuščiomis gatvėmis“, „susitikimais tekant saulei“, Lietuvoje – „braidžiojimu po balas, lyjant šiltam lietui“, lietuviams meilė taip pat kelia asociacijas su „šlapiomis žvaigždėmis“ ar „lėtai smilkstančia cigarete“, amerikiečiams tai reiškia „šilumos jausmą ir malonų rūką prieš akis“.
Lietuviui įsimylėti dažniausiai reikia apie mėnesio, kai tuo tarpu amerikiečiai sako, jog šiam jausmui užgimti reikia nuo dviejų mėnesių iki metų. Amerikiečiams labai svarbi draugystė ir komforto jausmas, tuo tarpu rytų europiečiai šių dalykų kaip svarbių meilėje neišskiria. Jiems meilė yra „pasaka“, „nerealus jausmas“, „laikina iliuzija“. Amerikiečiai panaudojo ir kitą žodį – „apgaulė“.
Minėdami vienus iš mėgstamiausių laisvalaikio užsiėmimų su antrąja puse lietuviai ir rusai minėjo pasivaikščiojimą, jiems patinka būti gamtoje – prie jūros, miške, žiūrėti į žvaigždes ir mėnulį. Tuo tarpu amerikiečiai nemini pasivaikščiojimo kaip mėgstamo užsiėmimo su antrąja puse. Tyrimo autoriai daro išvadą, kad rytų europiečiai yra poetiškesni.
Tarp keistesnių pokyčių įsimylėjus lietuviai pažymėjo tai, kad erotinio pobūdžio nuotrauką kompiuterio užsklandoje keičia mylimo žmogaus fotografija, o rusai minėjo, jog ima itin greitai leisti pinigus bei nustoja kas vakarą gerti alų.
Tyrimo autoriai citavo vieną 27 metų lietuvę, kuri sakė: „Man vyras gali būti ir vos gražesnis už beždžionę. Tačiau man labiausiai patinka vyrų raumenys.“