Anot naujienų portalo, taikant šią technologiją galima atgaivinti žmogų net praėjus kelioms paroms po to, kai jam sustojo širdis.
Kaip teigia reanimatologijos ekspertas, Niujorke esančio Medicinos universiteto daktaras Samas Parnia, tinkamai reanimuojant žmogų, galvos smegenų ląstelės nepradeda žūti po penkių minučių sustojus širdžiai, kaip buvo manoma anksčiau.
Jo teigimu, turint specialią įrangą, smegenų gyvenimą galima pratęsti kelioms valandoms, o kai kuriais atvejais – net 72 valandoms.
Specialistas pridūrė, kad kūnas gali išgyventi po to, kai parai iki 34-32 laipsnių buvo sumažinta jo temperatūra.
Esant tokiai temperatūrai smegenys naudoja mažiau deguonies, sustoja toksinių darinių formavimasis, nepradeda žūti ląstelės. Visa tai leidžia medikams ištraukti žmogų iš Anapus.
S.Parnia pabrėžė, kad medikai turi labai griežtai paisyti taisyklių, nes net menkiausias krypsnis į šoną – ir žmogus gali mirti.
Medikas priminė, kad taikant šį metodą buvo atgaivintas garsus sportininkas Fabrice`as Muamba. Jis prarado sąmonę 2012 metais vykusių futbolo varžybų metu. Futbolininko širdis buvo sustojusi 1,5 valandos.