Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mona Liza: Šypsenos paslaptį gali išspręsti vienos moters palaikai

Viena didžiausių pasaulio paslapčių laikoma Monos Lizos tapatybė jau ne vieną šimtmetį kursto meno ekspertų aistras.
Mona Liza
Mona Liza / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nenuostabu, kad jie imasi skirtingų būdų, galinčių priartinti prie išsvajotojo atsakymo. Kaip pranešė BBC, šiuo metu viliamasi, kad garsiajam Renesanso kūrėjui Leonardo da Vinci pozavusios moters asmenybė bus išaiškinta. Tikimasi, jog paslapties raktu taps vienos italų didikės palaikai, kuriuos ruošiamasi iškasti.

Meno istorikas Silvano Vinceti aiškino BBC tikintis, jog radęs moters vardu Lisa Gherardini palaikus jis galės įrodyti, ar ji iš tiesų buvo paveikslo „Mona Liza“ modelis. Daugelį metų L.Gherardini pavardė buvo tapatinama su vardu Mona Liza, taip pat ji vadinta Lisa del Giocondo. Gherardini – jos mergautinė pavardė. Anksčiau manyta, kad ji gyveno 1479 – 1542 arba 1551 metais.

Neseniai aptiktas mirties liudijimas nurodo, kad ši moteris mirė 1542-aisiais ir yra palaidota viename Florencijos vienuolynų. BBC žiniomis kasinėjimai prasidės jau šį mėnesį. Gali būti, kad tai nutrauks 500 metų trūkusius spėliojimus apie garsiąją Monos Lizos šypseną.

L.Gherardini galėjo būti pradinis tapytojo modelis, tačiau vėliau, paveiktas savo jauno mokinio ir meilužio, L.da Vinci pridėjo pastarojo bruožų.„Mes galėtume pabaigti amžius trukusius ginčus ir suprasti L.da Vinci bei jo modelių santykius,  – „Associated Press“ sakė S.Vinceti. – Leonardo tapyba taip pat reiškė fizinį vidinių jų būdo bruožų įprasminimą.“

Meno istorikas teigė ketinantis pasitelkęs naujausias mokslo technologijas išskirti DNR iš L.Gherardini kaukolės ir taip atkurti jos veido bruožus. Ši moteris buvo vieno labai turtingo šilko preikeivio žmona. S.Vinceti L.da Vinci paveikslą „Mona Liza“ yra studijavęs mėnesių mėnesius. Istorikas tikino radęs Paryžiaus Luvre saugomame piešinyje paslėptų simbolių. Jo nuomone, L.Gherardini buvo pradinis tapytojo modelis, tačiau vėliau, paveiktas savo jauno mokinio ir meilužio, L.da Vinci pridėjo pastarojo bruožų.

S.Vinceti vadovaujama tyrėjų grupė jau yra atkūrusi kai kurių garsių meno asmenybių veidus pagal jų kaukoles. Praėjusį birželį jie tikino radę žinomo italų Renesanso menininko Caravaggio kaulus ir ištyrę galimą jo paslaptingos mirties priežastį. Žinoma, atsirado skeptikų, tikinusių, kad amžius dūlėjusių kaulų analizė negali suteikti tikslių duomenų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų