Naujoji Zelandija automatiškai skirs apmokamų atostogų po persileidimo

Naujosios Zelandijos parlamentas vienbalsiai priėmė įstatymą, kuriuo dirbančioms motinoms ir jų partneriams suteikiama teisė į apmokamas atostogas po persileidimo ar negyvo vaisiaus gimimo.
Nėštumas
Nėštumas / Xavier Mouton Photographie / Unsplash nuotr.

Trečiadienį priimtas įstatymas laikomas viena pirmųjų tokio pobūdžio priemonių pasaulyje. Pagal ją darbuotojoms tais atvejais, kai nėštumas baigiasi negyvo vaisiaus gimimu, bus suteikiamos trys atostogų dienos. Tai reiškia, kad joms nereikės imti nedarbingumo dienų dėl ligos.

Parlamentarė Ginny Andersen sakė, kad negyvo vaisiaus gimimo atvejais turėtų būti skiriamos specialios atostogos dėl netekties, bet dėl šio klausimo opumo daug žmonių nenori apie tai kalbėti.

„Sielvartas po persileidimo yra ne liga, tai – netektis ir tai netekčiai reikia laiko: laiko atsigauti fiziškai ir laiko atsigauti psichologiškai“, – parlamentui sakė ji.

G.Andersen nurodė, kad atostogos bus suteikiamos ir persileidimą patyrusios moters partneriui, taip pat žmonėms, bandžiusiems susilaukti vaiko padedant surogatinei motinai.

Pasak jos, naujuoju įstatymu tęsiama Naujosios Zelandijos parlamento lyderystė moterų teisių srityje, ypač dėl balsavimo teisių, vienodų atlyginimų ir abortų dekriminalizavimo.

„Galiu tik viltis, kad galbūt būdami tarp pirmųjų, nebūsime tarp paskutinių ir kad kitos šalys taip pat pradės leisti įstatymus dėl užjaučiamos ir teisingos atostogų sistemos pripažįstant persileidimo ir negyvo vaisiaus gimimo sukeliamus skausmą ir sielvartą“, – sakė parlamentarė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų