1995 metais ant Parnidžio kopos pastatytas horizontalus Saulės laikrodis-kalendorius, suprojektuotas remiantis tradiciniais gnomonikos (saulės laikrodžių kūrimo mokslo) principais, pasitelkus šiuolaikines skaičiavimo technikos galimybes. Kad laikrodžio stelą būtų patogiau transportuoti, akmenį teko pjauti į du gabalus. 1999 metais uraganas Anatolijus stelą ties pjūviu sulaužė.
Anot Neringos savivaldybės pranešimo, greitai bus 11 metų, kai derinami Saulės laikrodžio atstatymo darbai. Be to, iki šiol diskutuojama, ar Saulės laikrodį atstatyti, ar išvis likviduoti, o jo vietoje įrengti apžvalgos aikštelę. Dar vienas siūlomas variantas – viską palikti, kaip yra, paaiškinant Saulės laikrodžio istoriją.
Pati savivaldybė norėtų laikrodį atstatyti. Anot jos, Parnidžio kopa – ideali vieta tokiam laikrodžiui, nes nuo kopos atsiveria absoliutus matematinis horizontas. Nuo šios vietos galima stebėti, kaip saulė kyla iš Kuršių marių ir leidžiasi į jūrą.
„Laikrodžio stelos aukštį diktuoja esamos aikštės matmenys: trumpiausias šešėlis metuose turi siekti aikštelės vidurį. Stelos viršūnė nupjauta taip, kad atitiktų kryptį į Šiaurinę žvaigždę“, – rašoma savivaldybės pranešime.
Saulės laikrodžiui ant kopos prieštarauja kai kurie saugomų teritorijų specialistai, teigdami, kad jis tik darko gamtą, be to, jis esą padarytas iš Neringos kraštui nebūdingų medžiagų.