Tokių šalių kaip Uganda ir Nyderlandai patirtis parodė, kad laisvai prieinami prezervatyvai gali sumažinti ŽIV plitimą.
„Esu įsitikinusi, kad lytiškai aktyviems asmenims prezervatyvai – efektyviausia priemonė, padedanti apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų ir ŽIV“, – pranešime spaudai cituojama Rūta Jarašūnienė, ŽIV/AIDS paveiktų moterų ir jų artimųjų asociacijos „Demetra” gydytoja.
„Prisijungdami prie tarptautinių projektų, mes toliau dirbame siekdami padidinti prieinamumą išsityrimo dėl ŽIV. Todėl raginame visus užsukti į mūsų organizaciją ir nemokamai atlikti greitąjį ŽIV testą. Jau po minutės žinosite testo rezultatus. Atlikę greitąjį testą dėl ŽIV, gaus prezervatyvų, kuriuos suteikė „Love condoms“ kampanija“, – cituojama Svetlana Kulšis, ŽIV/AIDS paveiktų moterų ir jų artimųjų asociacijos „Demetra” vadovė.
Parama Lietuvai kovoje su ŽIV teiki Medicininės pagalbos fondas „AIDS Healthcare foundation“, įkurtas 1987 m. Jungtinėse Amerikos valstijose, vienijantis 800 darbuotojų. Fondas vykdo įvairiapusę veiklą: teikia medicininę pagalbą ŽIV infekuotiems žmonėms, rūpinasi visuomenės sveikata (atlieka greituosius ŽIV testus ir konsultuoja – kasmet atliekama 13 000 greitųjų testų dėl ŽIV), medicinos centruose teikiamos medicininės paslaugos daugiau nei septyniems tūkstančiams amerikiečių.
Taip pat „AIDS Healthcare foundation“ turi savo vaistinių tinklą ir remia mokslinę veiklą, kuri nukreipta į ŽIV infekuotų žmonių gyvenimo kokybės gerinimą ieškant geriausių medikamentų.
Šiuo metu fondas dirba penkiuose pasaulio kontinentuose. Veikiant kartu su partneriais 34 fondo klinikose gydymą antiretrovirusiniais vaistais ir paramą gauna apie 140 000 pacientų. ŽIV/AIDS paveiktų moterų ir jų artimųjų asociacija „Demetra” vykdo keletą projektų, remiamų šio fondo.