Naktigonė – tai naktinis arklių ganymas, į kurį dažniausiai jodavo jaunesnieji šeimos nariai. Kad naktinis ganymas neprailgtų, jaunimas susigalvodavo pramogų laužo šviesoje: virdavo piemenėlių sriubą, dainuodavo, žaisdavo žaidimus ir taip praleisdavo naktį. Šventės rengėjai Pavilnių ir Verkių regioninis parkas ir žirgų bendruomenė „Tobulas žirgas“ visiems atvykusiems žada ir daugiau senas tradicijas menančių pramogų, kurias šventės dalyviai galės išbandyti nemokamai.
„Rugpjūčio 25 dieną atgims senosios Naktigonės tradicijos. Renginio metu išvysite džigitus, atliekančius akrobatinius triukus ant žirgų, kauniečių kolektyvas „Zoro žirgai“ pasirodymo metu pademonstruos XV a. šarvuotę, aprangą, žirgo valdymo meną, raitelių taiklumą, jėgą, drąsą. Taip pat šventės metu žiūrovai išvys, kaip kalvis kausto žirgą, sužinos, kokie instrumentai šiam darbui yra naudojami. „Tobulo žirgo“ žirgyno raiteliai pademonstruos žirgų šuolius per kliūtis, o šventės metu dalyviai turės galimybę pajodinėti.“, – pasakoja „Tobulo žirgo“ bendruomenės vadovė Neringa Indrišiūnaitė.
Kaip ir senovėje, pasakosime padavimus, vaikus užimsime piemenėlių žaidimais ir, žinoma, virsime piemenėlių sriubą.
„Kaip ir senovėje, pasakosime padavimus, vaikus užimsime piemenėlių žaidimais ir, žinoma, virsime piemenėlių sriubą. Piemenėlių sriuba turi ypatingą atsiradimo istoriją. Anksčiau buvo sakoma, kad tai yra sriuba, kuri verdama iš visko, ką galima naktį pavogti. Sąžiningesni piemenys eidavo į mišką parinkti grybų, kol dar saulė nenusileidusi, o gudresni – lėkdavo pas kaimynus ir prisiraudavo visko, ko tik sriubai reikia“, – su šypsena pasakojo Pavilnių ir Verkių regioninio parko direktorė Jolanta Rodžiūnienė.
N.Indrišiūnaitė teigia, kad Naktigonės šventė yra svarbi ne tik dėl gilių tradicijų puoselėjimo, bet ir progos pabendrauti su žirgais: „Pabūti su žirgais tokią paslaptingą vasaros naktį – tai pati geriausia terapija, kokia tik gali būti“.