Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Perspėja dėl bedieviškos kultūros

Popiežius Benediktas XVI sekmadienį aukodamas mišias, kuriomis prasidėjo Vyskupų sinodo susirinkimas, užsipuolė bedievišką šiuolaikinės kultūros pobūdį.
Popiežius Benediktas XVI.
Popiežius Benediktas XVI. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Savo homilijoje jis daugiau kaip 250-čiai vyskupų iš viso pasaulio sakė, kad krikščionybė Europoje gali išnykti, kaip išnyko kai kurios krikščionių bendruomenės, ir kad praeityje prieš Dievą sukilusios visuomenės patyrė Jo bausmę.

„Jei žvelgiame į istoriją, esame priversti pastebėti dažną nenuoseklių krikščionių šaltumą ir maištavimą. Dėl to Dievas, nors ir niekada nevengdamas savo išganymo pažado, dažnai turėjo imtis bausti“, – sakė popiežius.

Benediktas XVI, kuris praėjusį mėnesį lankėsi Prancūzijoje, perspėjo, kad „šalys, kurios kažkada turėjo daug tikėjimo ir pašaukimo, patirdamos žalingą ir griaunamąjį tam tikros šiuolaikinės kultūros poveikį, praranda savo tapatybę“.

„Kai žmonės skelbiasi esą absoliutūs savo pačių savininkai ir vieninteliai kūrinijos šeimininkai, ar jie tikrai galės sukurti visuomenę, kurioje karaliauja laisvė, teisingumas ir taika?“ – klausė jis.

Pontifikas aukojo mišias Šv. Pauliaus bazilikoje už Romos miesto sienų, kurioje saugomos tautų apaštalo šv. Pauliaus relikvijos. Tuo pabrėžiamas šio Sinodo ryšys su šiemet švenčiamais Dievo Žodžio skelbėjo šv.Pauliaus gimimo dutūkstantaisiais jubiliejiniais metais.

Tris savaites truksiančio Sinodo, kuriame dalyvauja ir Lietuvos vyskupų konferencijai Sinode atstovaujantis Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila, metu bus aptartas krikščioniškasis fundamentalizmas, religijos ir mokslo santykis, judaizmas.

Šio antrojo Sinodo, kuriam pirmininkauja 2005 metais išrinktas Benediktas XVI, tema yra „Dievo Žodis Bažnyčios gyvenime ir misijoje“.

1965 metais įsteigtas Sinodas yra patariamoji institucija, kuri turi prisidėti prie vyskupų tarpusavio kontaktų ir padėti popiežiui formuoti Bažnyčios valdymo politiką.

Iš 253 į Sinodą sukviestų arkivyskupų, vyskupų ir kardinolų 51 yra iš Afrikos, 62 – iš Šiaurės Amerikos ir Pietų Amerikos, 41 – iš Azijos, 90 – iš Europos ir devyni – iš Ramiojo vandenyno regiono.

Jo metu pirmą kartą per tokį renginį kalbės Ortodoksų Bažnyčios Konstantinopolio ekumeninis patriarchas Baltramiejus I, kuris savo kalbą pasakys spalio 18 dieną, o protestantų ir anglikonų prelatai dalyvaus kaip stebėtojai.

Benediktas XVI į Sinodo susirinkimą taip pat pakvietė Haifos didįjį rabiną Shearą Yashuvą Coheną, kuris pirmadienį kalbės apie tai, kaip judėjai supranta Torą.

Sh.Y.Cohenas bus pirmasis judėjų atstovas, kuris kreipsis į Vyskupų sinodą.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos