Tai buvo paskelbta po aštuonių susirgimo vėžiu atvejų.
Moterims, turinčioms PIP implantus, „rizika susirgti vėžiu nėra didesnė nei moterims, turinčioms kitų firmų pagamintus implantus“, – sakoma pareiškime, bet jame taip pat priduriama, kad esama neabejotinai nustatytos plyšimo rizikos.
Tačiau sveikatos apsaugos ministras Xavier Bertrand'as paragino moteris „prevenciniais“ sumetimais pašalinti PIP implantus, nors ir pabrėžė, kad tai nėra skubu.
Dabar jau bankrutavusi įmonė „Poly Implant Prothese“ (PIP) buvo uždaryta, o jos produktai uždrausti pernai, po pranešimų, kad ji naudojo nelegalų silikono gelį, dėl kurio implanto plyšimo atvejų buvo nenormaliai daug.
Susidūrusi su finansiniais sunkumais, kompanija, kuri kažkada buvo trečioji pagal dydį silikono implantų gamintoja pasaulyje, medicininį silikoną savo gaminamuose implantuose pakeitė pramoniniu.
Trečiadienį AFP gauti dokumentai rodo, kad dešimtys tūkstančių moterų daugiau kaip 65-iose valstybėse, daugiausia – Pietų Amerikoje ir Vakarų Europoje, gavo PIP gamintus implantus.
Marselio, esančio netoli vietos, kur buvo įsikūrusi kompanija, prokurorai sulaukė daugiau kaip 2 tūkst. prancūzių skundų dėl šių implantų ir pradėjo kriminalinį tyrimą.
PIP įkūrėjo, 72 metų Jeano-Claude'o Maso advokatas Yves'as Haddadas žurnalistams sakė, kad jo klientas yra pasirengęs baudžiamajam persekiojimui, ir paneigė, kad PIP implantai gali būti siejami su sveikatos problemomis.
„Šiuo metu nėra įrodymų, kad šis produktas gali sukelti ligas“, – sakė advokatas.