Raukšlėti veidai atrodo liūdnesni ir piktesni

Tikrąsias emocijas raukšlėtuose veiduose įžvelgti sunkiau – tokie veidai atrodo liūdnesni ir piktesni, nei yra iš tikrųjų, rašo nbcnews.com.
Senyvas žmogus
Senyvas žmogus / 123rf nuotr.
Temos: 1 Raukšlės

Atlikto tyrimo dalyvių buvo paprašyta įvertinti 64 veidų, užfiksuotų nuotraukose, emocijas.

Tyrimo dalyviams vyresnių žmonių veidai atrodė kur kas liūdnesni ir piktesni, nei jaunesnių, nors iš tikrųjų veidų išraiškos buvo neutralios.

Dėl veido raukšlių „nukrintančios“ lūpos, „suraukta“ kakta – tai bruožai, atitinkamai būdingi ir jaučiantiems liūdesį bei pyktį, primena Penn State universiteto socialinės psichologijos doktorantas, tyrimo autorius Carlosas Garrido.

Tyrimo rezultatai gali turėti įtakos ir medicininėje srityje. Pavyzdžiui, gydytojas gali nuspręsti, kad vyresnio amžiaus raukšlėto veido pacientas kenčia didesnį nei iš tikrųjų fizinį skausmą.

Tyrime tarp nuotraukose užfiksuotų veidų emocijų įvertinimo ir tų žmonių liūdesio bei pykčio, patirto realiame gyvenime, lygio ryšio nustatyta nebuvo.

Anksčiau atliktame tyrime, publikuotame moklsiniame „Experimental Social Psychology“ žurnale, nustatyta, kad jaunesniems žmonėms apskritai sudėtinga teisingai įvertinti vyresniųjų žmonių veido išraiškas. Kaip konstatavo tyrimo autorė psichologijos profesorė Humboldto universitete Berlyne Ursula Hess, paaiškėjo, kad jauni žmonės vyresnių žmonių veiduose linkę įžvelgti skirtingų emocijų mišinį, o ne tą emociją, kurią buvo stengiamasi perduoti. Raukšlės veido išraiškai priduoda painiavos – ji tampa sudėtingiau įskaitoma. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai