Rekordinis valandų skaičius, praleistas žaidžiant kompiuterinį žaidimą – ar galite jį „pramušti“?

Australas Okanas Kaya – žaidėjas, praleidęs rekordinį valandų skaičių žaidimų sesijos maratone. Savo biure, Sidnėjuje, jis išsėdėjo 135 valandas, 15 minučių ir 10 sekundžių (t. y. daugiau nei penkias dienas) lošdamas „Call of Duty: Black Ops 2“. Aplenkęs kitą žaidėją, žaidime praleidusį 122 val, O.Kaya sumušė naują Gineso rekordą.
Kadras iš kompiuterinio žaidimo „Call of Duty: Black Ops 2“
Kadras iš kompiuterinio žaidimo „Call of Duty: Black Ops 2“

O.Kaya žaidimas internete buvo stebimas 24 valandas per parą. Žaidėjas kartu reguliariai rašydavo komentarus, pažymėdamas pasiektą progresą specialiame „Facebook“ puslapyje.

Vadovaujantis Gineso rekordo taisyklėmis, jam kas valandą buvo suteiktos 10–ies minučių pertraukos. Šias pertraukas jis savo nuožiūra galėjo naudoti arba kaupti, turėdamas galimybę periodiškai numigti.

Manote, kad O.Kyano rezultatas yra beprotiškas? Anaiptol. Jeigu pažvelgtume, kiek laiko sėdėdami prie monitoriaus ekrano ar televizoriaus praleidžiame kasdien, nustebtume.

Aktualu ir žaidžiantiems, ir dirbantiems

Teigiama, jog sėdimą darbą dirbantys išsivysčiusių šalių gyventojai kasdien praleidžia 7 – 9 valandas sėdėdami (daugiau nei miegodami). Panašią paros trukmę šioje pozicijoje praleidžia ir moksleiviai bei studentai.

Grafikos dizainerė/ 123rf nuotr.
Grafikos dizainerė/ 123rf nuotr.

Nors jauni žmonės dažniau renkasi aktyvias laisvalaikio formas, tačiau vis vien nemažą laiko dalį jie leidžia naršydami socialiniuose tinkluose ar žaisdami kompiuterinius žaidimus stacionarioje pozicijoje. Būtent dėl pastarųjų gyvenimo būdo tendencijų sveikatos ir fizinės specialistai yra sunerimę jau ne vienerius metus.

Statiška kūno padėtis ypač silpnina nugaros, kojų, pilvo raumenims, sukelia viršsvorio problemą bei įvairias kraujagyslių ligas. Kai kurie specialistai 6–ias valandas sėdėjimo prilygina rizikai, kurią sukelia pakelio cigarečių surūkymas kasdien.

Studentė bibliotekoje/ 123rf nuotr.
Studentė bibliotekoje/ 123rf nuotr.

Tačiau nėra padėties be išeitis. Žinodami keletą naudingų patarimų, galėsite pagerinti savo koncentracijos lygį bei savijautą, net jei ir didelę dalį dienos praleidžiate kėdėje.

Rinkitės individualią kėdę

Neabejotinai svarbu pasirinkti tinkamą kėdę, kurioje sėdėdami nevargtumėte. Ne tik užkietėję kompiuterinių žaidimų žaidėjai, bet ir moksleiviai, studentai pastaruoju metu vis dažniau renkasi žaidimų kėdes. Kodėl?

„Didžiausias jų privalumas – patogumas. Mūsų atstovaujamų prekinių ženklų kėdės išsiskiria savo ergonominėmis savybėmis, turi atramas nugarai, rankoms, kojoms, todėl jose galima sėdėti, žaisti, dirbti itin ilgas valandas be įtampos, atsirandančios nuo nepatogios kūno padėties.

Be to, kėdės atlošą galima atlenkti 180 laipsnių kampu ir atsigulti, taip minutei kitai pakeičiant kūno poziciją“, – teigia „Arozzi“ ir „Akracing“ prekinius ženklus atstovaujantis „ACME Europe“ produktų vadybininkas Laimonas Radzevičius.

Pašnekovo teigimu, „Arozzi“ ir „Akracing“ žaidimų kėdžių modeliai turi tam tikrus išmatavimus, pagal kuriuos galima pasirinkti kėdę individualiai atitinkančią kūno charakteristiką. „Geriausia, žinoma, į kėdę atsisėsti, išmėginti. Pravartu pasitarti su specialistu, kuris galėtų jums parekomenduos tinkamiausią kėdės modelį“, – pasakoja prekinių ženklų atstovas.

Jo teigimu, nors jo atstovaujamų prekinių ženklų žaidimų kėdžių kaina ir yra kiek aukštesnė nei įprastos biuro kėdės, tačiau į tai reikia žiūrėti kaip į ilgametę investiciją: „Žaidimų kėdžių surinkimas yra itin aukštos kokybės, kaip ir odiniai ar medžiaginiai apmušalai, kuriais yra apsiuvamas jų korpusas.

Kėdžių rėmas pagamintas iš metalo, tai reiškia, kad jis yra tvirtas bei ilgaamžis, ir pastarajam suteikiama net 10 metų garantija. Galutinis produktas tiek savo dizainu, tiek ir funkcionalumu yra išskirtinis.“

Kėdžių ratukai neraižo grindų/ Žaidimų kėdė „Arozzi“/ „ACME Europe“ katalogas
Kėdžių ratukai neraižo grindų/ Žaidimų kėdė „Arozzi“/ „ACME Europe“ katalogas

Keli naudingi patarimai

  • Pasirūpinkite, kad stalo, kompiuterio monitoriaus ekrano, klaviatūros ir kėdės aukštis būtų pritaikytas jūsų ūgiui.

  • Stenkitės išlikti neįsitempę, nepalinkę į priekį, pečius išlaikydami vietoje. Kėdės aukštį nusireguliuokite taip, kad sėdėtumėte patogiai, pėdos būtų atremtos į žemę.

Taisyklinga laikysena sėdint prie stalo/ 123rf nuotr.
Taisyklinga laikysena sėdint prie stalo/ 123rf nuotr.
  • Siūloma bent kas dvidešimt minučių lengvai pasimankštinti. Jei tam neturite sąlygų, pakeiskite bent kojų, rankų padėtį, pakelkite galvą, keiskite sėdėjimo pozą, per kelius ar čiurnas judinkite kojas.

  • Nepamirškite, jog vargsta ne tik kūnas, bet ir akys. Jeigu patalpoje sklinda dirbtinė šviesa, ji turėtų kristi iš kairės pusės. Monitoriaus ekraną nustatykite taip, kad su langu sudarytų statų kampą. Tuomet nuo ekrano krintantys atspindžiai nealins akių. Pasirinkite kėdės aukštį taip, kad monitoriaus centras būtų akių lygyje ir nutolęs 50–60 cm.

  • Nežiūrėkite į kompiuterio ekraną pakėlę akių, nes tuomet ašarų liaukos pagamina mažiau ašarų ir jos greičiau išgaruoja. Nuolat dirbant kompiuteriu, būtina laikytis darbo bei poilsio režimo. Kas valandą darykite nors dešimties minučių pertrauką. Per ją pakilkite nuo kompiuterio, prieikite prie lango ir nukreipkite žvilgsnį į horizontą ar kokį nors tolimą tašką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų