„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Rusijos bankas atsikratė darbuotojo pesimisto

Didžiausias Rusijos valstybinis bankas – Taupomasis bankas – atleido darbuotoją, kuris pranašavo, kad bankai šį rudenį dėl vadinamųjų blogų paskolų krizės pradės masiškai išparduoti nekilnojamąjį turtą.
Bankomatas
Bankomatas / Kęstučio Vanago/BFL nuotr.

Taupomojo banko statybos objektų finansavimo valdybos direktorius Aleksejus Čiuvinas, antradienį kalbėjęs Adamo Smitho instituto konferencijoje „Nekilnojamasis turtas Rusijoje“, atostogauja ir paskui bus atleistas taikant organizacines ir etatų mažinimo priemones, praneša Taupomasis bankas.

A.Čiuvinas sakė, jog bankai rudenį pradės išparduoti nekilnojamąjį turtą, kad išvalytų vadinamųjų blogų paskolų perkrautus balansus.

Taupomasis bankas pranešė, jog A.Čiuvinas nebuvo įgaliotas konferencijoje skaityti pranešimo Taupomojo banko vardu; jo pranešimo informacija neatitinka nei operatyvinių duomenų, nei banko statistikos, o pats darbuotojas nėra makroekonomikos specialistas.

„Taigi jo pateikti dabartinės Rusijos nekilnojamojo turto rinkos vertinimai, taip pat situacijos raidos prognozės yra tik jo asmeninis požiūris ir jokiu būdu negali būti oficiali Taupomojo banko nuomonė“, – sakoma pranešime.

Su darbuotojo nuogąstavimais bankas nesutinka.

Nors dabar plėtojimo bendrovės patiria sunkumų, Taupomasis bankas mato atsirandančių teigiamų tendencijų Rusijos nekilnojamojo turto rinkoje ir toliau teikia paskolas šakai.

Kovo pabaigoje antrąją krizės, susijusios su masinių paskolų negrąžinimu, bangą prognozavo finansų ministras Aleksejus Kudrinas. Situacijos pablogėjimą metų pabaigoje nuspėjo ir indėlių draudimo agentūra.

Anaiptol ne apie rožinę situaciją balandžio pradžioje kalbėjo ir Taupomojo banko vadovas Germanas Grefas, prognozuodamas „ilgą ir kankinamą“ ekonomikos, taip pat būstų rinkos atkūrimą.

G.Grefas paragino Rusijos valdžią spręsti blogų paskolų problemas, nes, jo įsitikinimu, realios negrąžintų paskolų sumos yra kelis kartus didesnės nei pateikiami statistikos duomenys.

Tačiau vėliau pareigūnai sušvelnino vertinimus, pareikšdami, kad padėtis kontroliuojama, o restruktūrizuojant paskolas problema darosi ne tokia opi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs