Zoologijos sodo darbuotojas Aleksandras Kuzovenka sakė, kad krokodilo apatinio žandikaulio krūminis dantis ėmė remtis į viršutinį žandikaulį, sukeldamas Kuziai stiprų skausmą.
„Bėdą pastebėjome prieš pusantro mėnesio. Dėl skausmo, kurį kėlė šis dantis, Kuzia net kelis kartus atsisakė ėsti. Mes supratome, kad dantį vis dėlto teks ištraukti, bet ilgai negalėjome surasti stomatologo, kuris sutiktų mums padėti“, – pasakojo A.Kuzovenka.
Pasak jo, pagaliau vienas Samaros dantistų vis dėlto sutiko padėti egzotiškam pacientui.
„Kad būtų galima ištraukti dantį, Kuzios žandikaulį reikėjo užfiksuoti specialia virve. Dantis buvo traukiamas be nuskausminamųjų vaistų, nes juos naudoti ropliams pavojinga. Jų kitokia nervų sistema, taigi mažiausia klaida nustatant dozę gali būti pavojinga roplio gyvybei“, – paaiškino A.Kuzovenka.
Kol gydytojas traukė dantį, trys zoologijos sodo darbuotojai laikė krokodilo letenas ir uodegą, o ketvirtasis – žandikaulius.
„Laikyti Kuzią buvo sunku. Juk krokodilas sveria 150 kg, jo ilgis – pusketvirto metro. Dantis buvo ištrauktas per penkias minutes, tačiau operacija buvo sudėtinga, nes po senu dantimi augo naujas, jį taip pat teko ištraukti. Akis krokodilui uždengėme brezentiniu apdangalu, kad jis nematytų kas vyksta“, – pasakojo A.Kuzovenka.
„Ištrauktus dantis mes padovanojome stomatologui, padėjusiam pasveikti mūsų Kuziai. Manau, jis papuoš jais savo kabinetą“, – sakė zoologijos sodo darbuotojas.
Nilo krokodilui Kuziai, kuris Samaros zoologijos sode gyvena beveik nuo gimimo, yra 13 metų.