Parado dalyviai paprastai žygiuoja miesto gatvėmis LGBT bendruomenės centre, tačiau dėl COVID-19 šį kartą renginys buvo surengtas Sidnėjaus kriketo stadione „Sydney Cricket Ground“, talpinančiame 36 tūkst. žiūrovų.
„Šiemet surengtas nuostabus renginys, kai iš tikrųjų galėjome būti kartu, kovodami už tai, ką kadaise turėjome“, – kalbėjo gydytojas Bushanas Joshi, žygiavęs kartu su kitais sveikatos priežiūros sistemos darbuotojais.
B.Joshi, vienas iš 5 tūkst. parado dalyvių, sakė, jog buvo nuostabu matyti tiek daug žmonių kartu, saugiai dalyvaujančių renginyje.
Paprastai gatvėse šurmuliuojantis paradas šį kartą vyko sporto aikštyne, siekiant užkirsti kelią galimam COVID-19 plitimui.
Griežtai kontroliuotas reginys, kupinas pirotechnikos, akinančių pasirodymų ir rėmėjų reklamų, labai skyrėsi pirmojo 1978 metais vykusio renginio, pasibaigusio smurtiniu aktyvistų areštu Oksfordo gatvėje.
Įvairove pasižymėję pirmojo parado dalyviai žygiavo greta kelių grupių, siekusių politinių pokyčių, įskaitant raginimus suteikti translyčių teises ir sustabdyti Australijos čiabuvių mirtis policijos areštinėse.
Šį kartą oficialiam paradui persikėlus į kitą vietą, jo tradicinio maršruto vietoje įvyko kelių šimtų aktyvistų protestas.
Renginio organizatorė translytė Charlie Murphy iš grupės „Pride in Protest“ teigė naujienų agentūrai AFP, kad gatvės protestai yra neatsiejama „Mardi Gras“ dalis, ypač svarbi vykstant marginalizuotų grupių kovai už savo teises.
„[Protestas] turėtų būti ir visada yra „Mardi Gras“ esmės dalis, nesvarbu, ar tai būtų paradas, ar didesnio masto festivalis ateityje“, – kalbėjo C.Murphy.
Tuo tarpu žmonės linksminosi ir užeigose ir baruose visame mieste, nes Naujojo Pietų Velso valstijoje, kur yra įsikūręs Sidnėjus, jau 48 dienas nefiksuota COVID-19 plitimo bendruomenėje atvejų.
Galimybė apskritai surengti tokio masto renginį žymi Australijos sėkmę slopinant COVID-19 protrūkį.
25 mln. gyventojų turinčioje šalyje iš viso užregistruota daugiau kaip 29 tūkst. užsikrėtimo atvejų ir 909 COVID-19 pacientų mirtys.