Tiltas, kuris Sidnėjuje dažnai vadinamas Didžiąja senąja dama, o dar dažniau – „drabužių pakaba“, buvo atidarytas 1932 metų kovo 19 dieną, pirmąkart sujungdamas Sidnėjaus įlankos šiaurinį ir pietinį krantus.
Šis ambicingas projektas buvo įgyvendinamas aštuonerius metus. Statant 1 149 metrų ilgio tiltą žuvo 16 žmonių.
Minint statinio 80-mečio sukaktį, 11 muzikantų iš Sidnėjaus simfoninio orkestro, kuriam šiemet taip pat sukanka 80 metų, pučiamųjų skyriaus užkopė ant 134 metrų aukščio tilto arkos ir atliko įvairias melodijas kviestinių svečių grupei.
„Muzikantai atliko Aarono Coplando „Fanfarą paprastam žmogui“ (Fanfare for the Common Man), taip pat pagrindinę melodiją iš filmo „Ugnies vežimai“ (Chariots of Fire)“, – sakė simfoninio orkestro atstovė.
Negausiame klausytojų būryje buvo septyni „Tilto didvyriai“, kuriuo su šiuo statiniu sieja ypatingas ryšys, nurodė renginio organizatoriai.
Tarp jų buvo tilto vyriausiojo inžinieriaus Johno J.C.Bradfieldo palikuoniai, vyras, kurio dėdė įkalė pirmąją šio statinio kniedę, taip pat Joan McDonald, kurios gimimo liudijime įrašyta: „Gimimo vieta: greitosios pagalbos automobilis ant Sidnėjaus uosto tilto“.
1932 metais tilto atidarymo dieną gimęs Ralphas Bradfieldas Bonneris, kuriam buvo suteiktas vyriausiojo architekto vardas, taip pat užkopė ant arkos kartu su Lloydu Poulteriu, daugiausiai kartų ant šio statinio užkopusiu žmogumi, kuriam ši kelionė į viršūnę buvo 46-oji.
Uosto tiltas yra vienas iš dažniausiai fotografuojamų ir įsimintiniausių Sidnėjaus statinių, nuo kurio dažnai leidžiami fejerverkai per miesto šventes.
„Šiandien pagerbiame šį inžinerijos šedevrą, turėdami didžiulę privilegiją dalyti juo su visu pasauliu“, – sakė šį renginį organizavusios bendrovės „BridgeClimb“ atstovas Edwardas Owensas.
„Tikimės ateityje švęsti dar daug gimtadienių su Sidnėjaus uosto tiltu“, – pridūrė jis.