„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Startuoja žirgų lenktynių sezonas – pramoga, ieškantiems originalaus laisvalaikio

Gegužės 6-ąją Lietuvoje vyks pasaulyje karališkuoju sportu vadinamos lygiosios žirgų lenktynės, pernai stebinusios ne tik tautiečius, bet ir šio sporto entuziastus iš kaimyninių šalių. Alternatyvų ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse neturinčias lenktynes Lietuvoje organizuojanti Evelina Kolbasnik tvirtina, kad tuo, ką pamato, lieka sužavėti ne tik žirgų sporto mėgėjai, bet ir visi, ieškantys kokybiško laisvalaikio ir norintys patirti kažką naujo.
Akimirka iš 2016 m. žirgų lenktynių
Akimirka iš 2016 m. žirgų lenktynių / Vitalijos Baltrušaitytės nuotr.

Dažnas lenktynėse apsilankęs jaučiasi lyg patekęs į nesurežisuotą spektaklį – reginys išties įtraukia emociškai ir pakrauna teigiama energija.

Lygiosios žirgų lenktynės yra populiariausia žirgų lenktynių rūšis, turinti gilias tradicijas ir pritraukianti tūkstantines minias Anglijoje, Australijoje, JAV. Čia bėgimų takuose (distancija nuo nuo 1000 iki 3200 m.) išvystomas didžiulis greitis, taktinius sprendimus priima žokėjai, o pačios varžybos laikomos prestižinėmis ir dažnai prilyginamos tokiems laisvalaikio užsiėmimams kaip buriavimas, golfas ar automobilių sportas.

„Pernai lietuviai pamatė, kad ir pas mus gali vykti kokybiškos bei užsienio standartams nenusileidžiančios greitosios žirgų kovos. Šiemet taip pat netrūks nei geriausios formos žirgų, nei patyrusių Lietuvos ir užsienio žokėjų“, – sako pagrindiniame šiam renginiui pritaikytame Raseinių hipodrome lenktynes organizuojanti E.Kolbasnik.

Asmeninio albumo nuotr./Evelina Kolbasnik
Asmeninio albumo nuotr./Evelina Kolbasnik

Šios gilias tradicijas turinčios ir beveik 400 metų nepakitusias taisykles išsaugojusios lenktynės yra unikalus reginys ir puki pramoga visai šeimai, draugų kompanijoms bei visiems ieškantiems originalaus laisvalaikio formų, tačiau E.Kolbasnik atrodo, kad tikrai ne visi žinome, jog vienintelės Baltijos šalyse lygiosios lenktynės vyksta taip šalia – čia Lietuvoje. Be to, anot jos, vis dar yra iš kažur užsilikusi nuomonė, kad tai renginys skirtas tik siauram žirgų sporto mėgėjų ratui.

Pasaulyje žmonės, mėgstantys išskirtines pramogas, į žirgų lenktynes susirenka ne tik pasigrožėti žirgais, bet stebėdami lenktynes sudarinėja verslo sandorius, aptaria verslo reikalus – tai jau yra tapę tradicijos dalimi.

Pasaulyje žmonės, mėgstantys išskirtines pramogas, į žirgų lenktynes susirenka ne tik pasigrožėti žirgais, bet stebėdami lenktynes sudarinėja verslo sandorius, aptaria verslo reikalus – tai jau yra tapę tradicijos dalimi. Lietuvos centre, Raseiniuose, esančiame hipodrome tam irgi yra visos sąlygos – tribūnose įrengta uždara erdvė susitikimams organizuoti. Tokios ložės itin populiarios JAV, kai į NBA ar NHL rungtynes verslininkai ateina aptarti reikalų, o sportas tėra sudedamoji susitikimo dalis.

Postūmis E.Kolbasnik pradėti organizuoti žirgų lenktynes buvo Raseinių hipodromo rekonstrukcija. Tam, kad atitiktų tarptautinius standartus, į jį buvo investuota daugiau nei 1,2 mln. europinių lėšų. Vidinė motyvacija, kuri stūmė imtis šios veiklos – patys žirgai. Mergina nuo vaikystės auga kartu su jais. „Iš tėčio, auginančio žirgus, išmokau meilės žirgams ir visai gyvajai gamtai. Kažkaip natūraliai atrodė, kad turiu sieti gyvenimą su žirgų sportu ir jų priežiūra“, – apie pasirinkimą pasakojo pašnekovė.

Pernai hipodrome buvo surengtos 8 žirgų lenktynės. Šiemet planuojam surengi 9, pirmosios – gegužės 6 dieną. Sezono lenktynių ciklas organizuojamos ne atsitiktinai – kovų skaičius reikalingas Lietuvos ir užsienio grynakraujų jojamųjų žirgų konkurencingumui didinti bei jų vertei nustayti. Kiekvienas žirgo pasiekimas didina tiek jo, tiek būsimų jo palikuonių vertę.

Organizatorių nuotr./Žirgų lenktynių akimirka
Organizatorių nuotr./Žirgų lenktynių akimirka

Šiemet pirmąją lenktynių dieną, iš karto po daugiau nei tris valandas truksiančių varžybų, emocijas kaitins po atkaklių kovų surengtas žirgų aukcionas. Jame bus pristatoma 10 treniruojamų žirgų. „Žirgą galima įsigyti ir keliese, tai užsienyje vadinama sindikato sandoriu, bet, manau, svarbu įvertinti, kad Lietuva ne Anglija, ir pradinė kaina aukcione gali nesiekti nė 3 tūkstančių eurų, o sirgti už savo žirgą bėgimų take, sutikite, yra neeilinis įvykis“, – priduria Raseinių hipodromui vadovaujanti E.Kolbasnik

Daugiausia žirgų augintojai uždirba Dubabjuje – čia rengiamose lenktynėse kasmet išdalijama 10 mln. USD, o pagrindinį bėgimą laimėjęs žirgas savininkui atneša 6 mln. USD prizą.

Europoje tūkstantines minias į hipodromus pritraukianti žirgų lenktynių industrija generuoja 6 milijardus eurų apyvartos, įdarbinama daugaiu nei 150 tūkstančių žmonių. Yra paskaičiuota, kad vieno žirgo treniravimas sukuria 1,8 darbo vietos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“