Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šuo padėjo atsikratyti 20 nereikalingų kilogramų

Prieš 10 metų Vaiva Čaplikienė dėl sveikatos problemų buvo priversta pamėgti vaikščiojimą. Moteris atrado šiaurietišką ėjimą ir džiaugėsi jo teikiama nauda. Ėjimas ir sveika mityba vilnietei padėjo atsikratyti 20 kilogramų, o geriausias jos treneris, kaip pati sako, yra jos šuo.
Vaiva Čaplikienė
Vaiva Čaplikienė / Roko Lukoševičiaus nuotr.

Ilgą laiką sėdimą darbą dirbusi moteris ilgainiui pradėjo jausti nugaros skausmus. Moteris dažnai lankėsi pas kineziterapeutus ir vienas iš specialistų pasiūlė užsiimti šiaurietišku ėjimu. „Šiaurietiško ėjimo metu įtrauki raumenis, lazdos perneša apkrovą nuo kojų į rankas, ne taip pavargsta kojos, neįsitempia pečiai, – laidoje „Sportuok su Vlada.LT“ pasakojo V.Čaplikienė. – Einant šiaurietiškai reikia dėti priešingą ranką, priešingą koją, pėdą reikia statyti nuo kulno link pirštų, pečiai turi būti ištiesti, pilvas ir sėdmenų raumenys įtraukti. Einant šiaurietiškai, ne taip pavargsta rankos, neįsitempia pečiai. Lazdos sukuria kitokį judesį.“ Būtent dėl šio ėjimo specifiškumo, moteriai tiko šis fizinis užsiėmimas.

Pasak Vaivos, einant šiaurietiškai, per valandą galima nueiti apie 5,5-6 km. „Tai labai geras fizinis aktyvumas. Ypač tiems, kurie skaičiuoja kalorijas. Būtent aš tai kaskart darau, – pasakojo ėjimo entuziastė. – Su trenere intensyviai vaikščiojau savaitę, išmokau technikos. Ėjimas šiaurietiškai yra puikus. Dirba beveik 99 proc. kūno raumenų, o jei dar pajungi liežuvį, tai dirba ir visas 100.“

VIDEO: Vilnietės patirtis: numesti 20 kilogramų negrįžta dėl pomėgio daug vaikščioti

Po kurio laiko V.Čaplikienę užklupo traumos. Kartą jai šokant rokenrolą trūko priekinis kryžminis kairės kojos raištis. Vilnietei buvo atlikta operacija, tačiau po poros metų trauma atsinaujino slidinėjant. Gydytojai draudė Vaivai per dieną nueiti daugiau nei 10 km, moteriai buvo uždrausta bėgioti. Po kurio laiko slidinėjant ji patyrė dar vieną traumą – kaklo išvaržą. Moteriai tirpo ranka, ji negalėjo sparčiai, Vaiva priaugo svorio, ją ištiko depresija. Iš ligos vilnietė išsikapstė tik tada, kai pailsėjo sanatorijoje, pagijo kaklas ir moteris vėl galėjo sparečiai judėti, sugrįžti prie šiaurietiško ėjimo.

Po traumų ir depresijos Vaiva priaugo 20 kg. Nereikalingo svorio atsikratyti jai padėjo kasdien pasivaikščioti lauk kviečiantis šuo.

Asmeninio archyvo nuotr. /Vaiva Čaplikienė
Asmeninio archyvo nuotr. /Vaiva Čaplikienė

„Kai gyvenime atsirado šuo, lazdas padėjau į šoną, jas palikau ilgesnėms distancijoms. Turėdamas šunį, esi priverstas judėti, o ypač su Džeko Raselo terjerais, kuriems judėti reikia ypač daug, – pasakojo V.Čaplikienė. – Meilė ėjimui ir šuniui paskatino feisbuko grupės narius pakviesti į sekmadieninius pasivaikščiojimus su Džeko Raselo terjerais. Neseniai pradėjome jau trečią sezoną, susitinkame Ribiškių trasose. Šeimininkams tai puiki mankšta kojoms, o šunims – puiki proga pabendrauti.“

Pasakodama savo ėjimo istoriją, moteris prisiminė šiemet keturiskart Lietuvoje vykusias „Proenzi ArthroStop“ masinio ėjimo varžybas. „Šiemet Lietuvoje atsirado labai geras dalykas – ėjimo varžybos, kurias organizavo Vlada Musvydaitė. Šiemet renginiai įvyko Vilniuje, Druskininkuose, Nidoje ir Kaune. Turiu visus varžybų medalius“, – šyptelėjo ėjimo mėgėja.

Ėjimas moterį ir jos šeimą paskatino sveikai gyventi ir maitintis. „Skaičiuojant kalorijas, svarbu jas išdeginti, kiek suvartojai, – patirtimi dalijosi vilnietė. – Feisbuke turiu grupę, kur pamėgtus patiekalus stengiuosi pakeisti sveikesniais. Judėjimas, gera nuotaika nuteikia visiškai kitokiam gyvenimui!”

VIDEO: „Sportuok su Vlada.lt“: smegenų mankšta ir vaikščiojimo su šunimi džiaugsmas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?