Raginimas buvo paskelbtas Indonezijos aktyvistams ir organizacijai „Humane Society International“ sausio mėnesį atskleidus turgus Sulavesio saloje, kuriuose šunys būdavo uždaužomi stebint smalsuoliams, įskaitant vaikus. Taip pat buvo paviešinta plaukų nusvilinimo gyviems šunims praktika.
Pirmadienį paskelbtame laiške prezidentui Joko Widodo sakoma, kad jei Indonezija prisidėtų prie kitų šią žiaurią prekybą jau uždraudusių Azijos valstybių, būtų nuplauta šalies reputaciją gadinanti dėmė. Priduriama, kad dėmesį atkreiptų visas pasaulis.
Aktyvistų koalicija „Dog Meat-Free Indonesia“ taip pat perspėjo dėl šios prekybos keliamo pavojaus sveikatai, susijusio su galimu pasiutligės plitimu.
„Šiems gyvūnams, kurių daugelis yra pavogti augintiniai, taikomi šiurkštūs ir žiaurūs gaudymo, transportavimo ir skerdimo metodai ... Didžiulės kančios ir baimė, kurias jie turi išgyventi, veria širdį ir absoliučiai šokiruoja“, – sakoma laiške.
Jį pasirašė aktorė Cameron Diaz, pokalbių laidų vedėja Ellen DeGeneres, talentų medžiotojas Simonas Cowellas, komikas Ricky Gervaisas, Indonezijos popdainininkė Anggun, muzikantas Moby – iš viso daugiau kaip 90 garsenybių.
Šunieną valgo labai nedidelė indoneziečių dalis, bet šalyje gyvena daugiau kaip 250 mln. žmonių, tad ir maža jų dalis reiškia reikšmingą prekybos apimtį.
Šiaurės Sulavesyje užmušama tūkstančiai šunų ir kačių per savaitę. Dauguma jų atvežami iš kitų Indonezijos provincijų, nurodo su žiauriu elgesiu kovojančios organizacijos.
Po neigiamos sausio mėnesio „reklamos“ liūdnai pagarsėjusiame Tomohono turguje Šiaurės Sulavesyje šunys viešai nebegalabijami, bet aktyvistų nufilmuotoje medžiagoje matyti, kad šunų skerdenos toliau vežamos iš kitų vietų.