Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Bulvių traškučiuose ieškoma paslaptingų sudedamųjų dalių

Vokietijos mokslininkai sako, kad jie jau baigia išsiaiškinti paslaptį, kodėl beveik neįmanoma atidaryti traškučių pakelio ir jo nepaleisti iš rankų, kol jis neliks tuščias, rašo thelocal.de.
Traškučiai
Traškučiai / Fotolia nuotr.
Temos: 1 Traškučiai

Mokslininkai iš Erlangen-Nurembergo universiteto ieško magiško traškučių ingrediento, dėl kurio žmonės jiems negali atsispirti.   

Dr. Tobiasas Hochas ir jo komanda nori sužinoti, kas verčia žmonės juos toliau valgyti, nors jie jau yra sotūs.

Anot T. Hocho, tokie užkandžiai kaip traškučiai tampa tokiais patraukliais ne tik dėl riebalų ir angliavandenių – kažkoks paslaptingas ingredientas aktyvuoja smegenyse esančius malonumo ir atlygio centrus.    

„Bulvių traškučių poveikis smegenų veiklai, taip pat kaip ir maitinimosi įpročiai gali tik iš dalies būti paaiškinti traškučių sudėtyje esančiais riebalais ir angliavandeniais, – sakė T. Hochas. – Traškučiuose turi būti kažko dar, kas daro juos tokius trokštamus.“   

Atlikdami tyrimus mokslininkai atrado, kad žiurkių atlygio ir priklausomumo centrai smegenyse įsiaudrino, kai jos suėdė traškučių, bet buvo tik truputį aktyvuoti maisto, kuriame buvo tiek pat riebalų ir angliavandenių.  

Be to, šio maisto žiurkės nepersivalgė, kai traškučių norėjo dar ir dar. Todėl mokslininkai mano, kad kažkoks ingredientas bulvių tarškučiuose sukelia didesnį susidomėjimą.   

T. Hochas teigia, kad jei jam pavyks išskirti paslaptingąjį ingredientą, jis bandys sukurti  prieš nutukimą veikiantį vaistą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos