Kaip ir ankstesniais metais, visų amžiaus grupių stovyklautojų laukia neeiliniai susitikimai su puikiai pažįstamais scenos veidais, tarp kurių bus galima išvysti ir teatro įkūrėjus Aidą Giniotį, Iloną Balsytę bei Darių Auželį. Visi stovykloje dalyvausiantys kūrėjai žada atsakyti į vaikams rūpimus klausimus, patarti ir padrąsinti tarsi tikri bičiuliai. Tokioje atviroje kūrybiškumu alsuojančioje teatro aplinkoje kiekvienas stovyklos dalyvis galės nerti į pažintį su savo paties ir kitų bendraamžių kūrybinėmis galiomis, neatrastais sugebėjimais bei netikėčiausiomis idėjomis.
Stovyklos pagrindinis tikslas – pažadinti vaikų vaizduotę, smalsumą, atkaklumą, skatinti bendradarbiavimą. Trejus metus dienos kūrybiškumo stovykloje su vaikais dirbantis Keistuolių teatro aktorius ir pedagogas Justas Tertelis pasakoja, jog svarbiausia – ugdant vaikų sceninius gebėjimus ir naudojantis teatro kūrybine erdve bei metodais žadinti kūrybinį mąstymą, kurio prireiks kiekvienam – nesvarbu, kokią profesiją pasirinks ateityje. Kadangi teatras – terpė, kurioje susiduria daug skirtingų sričių kūrėjų, per intensyvius penkias dienas truksiančius užsiėmimus vaikai turės galimybę susipažinti su skirtingų jo profesijų pasauliu, o tie, kuriems teatras mažiau įdomus, tiesiog susidurs su kūrybingais žmonėmis, turinčiais skirtingus ir labai įdomius požiūrius į pasaulį.
Dienos kūrybiškumo stovyklos vadovai žada turėti kūrybinę erdvę, kurioje drauge su vaikais bus generuojamos idėjos, diskutuojama ir kuriama. Ši erdvė veiks atviru principu – vaikai nebus įstatomi į griežtus užsiėmimų rėmus. J.Tertelis mano, jog šiuolaikinėje edukacijoje neretai vaikams nubrėžiama, kokias žinias jie turi įgyti, kaip privalo elgtis, kokius testus išlaikyti. Teatro stovykloje to bus išvengta – atvira kūrybinė erdvė leis įsigilinti į pačių vaikų norus bei interesus. „Svarbiausia – dialogas su vaiku: reikia klausti, ką tu galvoji, kas tave domina? Jeigu tau niekas neįdomu, ką galvoji apie tai, kad tau niekas neįdomu? O jeigu tau net neįdomu, kodėl tau niekas neįdomu, ką norėtum veikti?” – stovyklos principą aiškina aktorius. Įvairūs užsiėmimai su skirtingų sričių atstovais leis vaikams lengviau apsispręsti, kokia veikla jiems patraukliausia: kaip ir ankstesniais metais, jų lauks aktyvūs scenos judesio ir kalbos užsiėmimai, susitikimai su unikaliais kūrėjais ir įdomios kūrybinės dirbtuvės. Su vadovų pagalba bei palaikymu vaikai kurs spektaklį, meninę akciją, video ar kitokį kūrinį, kurį paskutinįjį vakarą parodys susirinkusiems tėveliams. Visgi stovykloje svarbiausia – ne rezultatas, o procesas, ir pasirinktomis raiškos priemonėmis įgyvendintas stovyklos dalyvių projektas bus viena iš daugelio refleksijos formų.
Šių metų naujiena – vyriausiems, 15–18 metų dalyviams skirta stovyklos grupė, kuri bus tiesiogiai orientuota į teatru besidomintį ar su juo ateities profesiją siejantį jaunimą. Į šią grupę kviečiami jauni žmonės, aktyviai besidomintys teatru ar siejantys su juo savo ateitį. Planuojantieji studijuoti su teatro menu susijusius dalykus galės išbandyti savo jėgas, gauti praktinių patarimų ir kitų naudingų žinių. Itin vertingi bus užsiėmimai su profesionalais – scenos judesio mokys Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje šį dalyką studentams dėstanti aktorė Judita Urnikytė, su scenos kalbos pratimais supažindins aktorė Aldona Vilutytė. Visi kiti stovyklos vadovai taip pat yra savo sričių profesionalai, kurie padės dalyviams atrasti tinkamą kryptį, suprasti savo stipriąsias bei silpnąsias puses. Nors kūrybiškumo ugdymas yra iš šios stovyklos dalies pagrindas, vis dėlto joje bus labiausiai orientuojamasi į paties teatro kūrimą.
Dienos kūrybiškumo stovykla duris atvers tris kartus: birželio 18–22 d. teatre šeimininkaus 9–11 metų, o birželio 25–29 d. – 12–14 metų vaikai; vyriausieji, 15–18 metų stovyklautojai susiburs liepos 9–13 d.
Daugiau informacijos – čia.