„Baltiesiems lokiams kyla išnykimo pavojus. Dabar jų yra tik 25 tūkstančiai. Mažėjant ledo kepurei, tirpstant ledui sunkėja jų įprastos gyvenimo sąlygos“, – sakė V.Putinas Šiaurės užutėkyje, Prano–Juozapo žemės salyne.
Vyriausybės vadovas į Rusijos ekologijos ir evoliucijos problemų instituto mokslininkų bazę atvyko visureigiu „Taiga“ iš Nagurskojės pasienio užkardos.
Vienoje iš instituto Arkties ekspedicijos vadovo Viačeslavo Rožnovo palapinių V.Putinas pasakojo žurnalistams apie baltųjų lokių Arktyje tyrimo programą.
Baltųjų lokių tyrimo naudojant palydovinius siųstuvus projektai jau įgyvendinami Europos šalyse, Jungtinėse Valstijose ir dabar Rusijos instituto mokslininkai pirmą kartą pradeda įgyvendinti tokią programą Rusijos Federacijoje.
V.Putinas drauge su specialistais užsegė palydovinį antkaklį pagautam į specialius spąstus lokiui. Be to, mokslininkai ir V.Putinas, kaip įprasta tokiais atvejais, išmatavo ir pasvėrė gyvūną. Jis svėrė 231 kilogramą.
„Kiek yra lokių, sunku suskaičiuoti, nes jie gyvena tarp ledo. Bet mes galime konstatuoti, kad jų rūšis nyksta“, – žurnalistams sakė Vrangelio salos valstybinio gamtosaugos draustinio direktoriaus pavaduotojas Nikita Ovsianikovas.
„Dabar baltiesiems lokiams vis sunkiau išgyventi, nes keičiasi gyvenamoji aplinka, tirpsta Arkties ledas ir mažėja vietų, kur jie gali rasti maisto. Lokiai priversti persikelti į sausumą, kur juos, be to, naikina brakonieriai“, – pasakojo N.Ovsianikovas.
Specialistų duomenimis, iš viso pasaulyje yra 25 tūkstančių baltųjų lokių, o Rusijai priklausančioje Arkties dalyje šiuo metu gyvena apie 6 tūkstančiai šių žvėrių.