Visą pasaulį sukrėtusią akciją už juodaodžių teises organizavo vos 18-os sulaukusi mergina

Didžiulį atgarsį visame pasaulyje sukėlusią protesto akciją „Black Lives Matte“ organizavo jauna britė – vos 18-os sulaukusi Capres Willow. Ji įrodė, kad jaunystė – ne kliūtis, siekiant ginti žmonių teises, atkreipti dėmesį į problemas.
Protestai JAV dėl policijos smurto prieš juodaodžius
Protesto akcija "Black Lives Matter" / „Scanpix“/AP nuotr.

Praėjusią vasarą, tikrindama savo „Twitter“ paskyrą, C.Willow pamatė šokiruojantį vaizdo įrašą, kaip Minesotos valstijoje policininkas sustabdo automobilį ir nušauna su žmona bei ketverių metų dukra važiavusį juodaodį vyrą. Tai merginą paskatino organizuoti protesto akciją.

Parodyti pasauliui solidarumą

„Aš pati vaikystėje netekau mamos. Darosi baisu, kai pagalvoju, kad automobilyje sėdinti ketverių metų mergaitė matė, kaip miršta jos tėtis, – „Teen Vogue“ pasakojo Capres. – Aš matau, kaip vyro šeimos nariai tampa žmogžudystės liudininkais, ir žinau, kad dėl to nebus nieko imtasi, atrodo lyg nieko tokio, kad tai vyksta. Jaučiausi beviltiškai, nes kodėl? Kodėl pasaulyje tai vyksta? Galvojau, kad turime vilties, galvojau, kad viskas taisosi.“

Tuo metu žiniasklaidoje dominavo naujienos apie agresyvų policininkų elgesį Amerikoje – ne tik Minesotoje, bet ir Luizianoje, Dalase įvykę incidentai. Sukrėsta mergina užsidegė imtis veiksmų: „Žinot, aš pavargau nuo murmėjimų. Reikia parodyti pasauliui, atkreipti visų dėmesį, kad mes esame vieningi ir solidarūs dėl įvykių JAV.“

Socialinių tinklų galia

Tam, kad suorganizuotų 2016 m. liepos 10 d. vykusią „Black Lives Matter“ protesto akciją, Capres tereikėjo paskelbti įrašą apie tai savo „Facebook“ ir „Twitter“ paskyrose. Žmonės pradėjo žaibiškai dalintis žinia, galiausiai dėmesį atkreipė net BBC ir atlikėja Khelani, kuri žinute pasidalino savo „Instagram“ paskyroje.

Atėjus protesto dienai, mergina jaudinosi, nes niekuomet nebuvo nieko panašaus dariusi. Ji tikėjosi, kad mitinge pasirodys iki 30 žmonių, bet tą dieną tik išlipus Oksfordo metro stotyje pamatė jų bent dvigubai tiek.

Jaučiausi beviltiškai, nes kodėl? Kodėl pasaulyje tai vyksta? – atviravo Capres Willow.

Niekuomet protestuose nedalyvavusi, juo labiau jų neorganizavusi mergina nežinojo, nuo ko pradėti. Policijos pareigūnai jai patarė kreiptis į minią ir pranešti mitingo akcijos eigą. Žmonės vis jungėsi, kol galiausiai protestavo daugiau nei 3 tūkst. asmenų.

Amžius – ne rodiklis

Kitą dieną Capres Willow sulaukė galybės žinučių – nuo padėkų iš dalyvavusiųjų iki žmonių, kurie įkvėpti jos poelgio organizavo panašius mitingus savo gyvenamosiose vietose.

Nors dauguma atsiliepimų buvo geri, mergina sulaukė ir skeptiškų komentarų, neva nepatyrusiai paauglei nederėjo veltis į tokius pasaulinius įvykius. Bet mergina sako į kritiką dėmesio nekreipianti ir suprantanti, kad, nepriklausomai nuo amžiaus, žmogaus teises turime ginti visi. Capres, organizavusi masinę protesto akciją, yra puikus pavyzdys, kokią galią iškeliant žmogaus teisių klausimus turi jaunimas.

Šiuo metu mergina Londono universitete studijuoja sociologiją ir antropologiją, gilina savo žinias apie rasinius santykius, humanitarines problemas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./5. „Black Lives Matter“ judėjimas JAV dėl policijos nekaltai nužudomų juodaodžių
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./5. „Black Lives Matter“ judėjimas JAV dėl policijos nekaltai nužudomų juodaodžių

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų