Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Viskas, ko dar nežinojote, apie internetines pažintis

Kur geriausia susipažinti su priešinga lytimi ir ieškoti antrosios pusės? Daugėjant vienišų žmonių, toks klausimas tampa vis aktualesnis.
Internetas
Internetas / Š. Mažeikos BFL nuotr.

Daug porų susipažįsta per bendrus draugus, darbe, vakarėlių metu ar mokydamiesi. Bet ką daryti, pavyzdžiui, vienišai moteriai, jei dirba moteriškame kolektyve, draugų ratas nesikeičia metų metus, o ir paauglystės lakstymai po vakarėlius jau seniai praeityje? Arba kaip kukliam vyrui, dažnai nedrįstančiam užkalbinti moterų, susirasti porą? Čia gali padėti internetinės pažintys, ypač jei didžioji dalis dienos prabėga prie kompiuterio.

Toliau supažindinsiu Jus, kas yra ir kaip vyksta virtualus bendravimas. Papasakosiu apie tokių pažinčių pliusus ir minusus, pavojus ir perspektyvas. Ir, žinoma, akcentuosiu, kas svarbu pirmą kartą susitinkant gyvai.

Virtualiai susipažįstama dažniausiai pažinčių paslaugas siūlančiuose socialiniuose tinklalapiuose. Čia daugiausia lankosi žmonės, turintys tikslą susirasti antrąją pusę. Apskritai, pažinčių tinklalapiai yra vieni populiariausių ir labiausiai lankomų tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Jų būna pačių įvairiausių: nuo parenkančių potencialų partnerį atlikus išsamius psichologinius testus iki siūlančių turtingiems vakariečiams nuotakas iš skurdesnių šalių; nuo orientuotų į vidutinio amžiaus žmones, norinčius kurti šeimą, iki siūlančių ieškoti trumpalaikių nuotykių. Kai kurie tinklalapiai labiau specializuoti ir skirti tam tikrai socialinei grupei, o kiti labai universalūs bei pritaikyti įvairiausių skirtingų poreikių žmonėms. Beje, internetinės pažintys neapsiriboja vien romantišku priešingų lyčių bendravimu – jos suteikia galimybę ir tiesiog ieškoti bendraminčių, bičiulių, susirašinėjimo draugų.

Nuo ko pradėti, jei užsukote į pažinčių svetainę? Pirmiausia turėsite užpildyti anketą, kurią matys kiti tinklalapio lankytojai. Paprastai joje visada klausiama tokių dalykų kaip gyvenamoji vieta, šeimyninė padėtis, amžius, pažinties tikslas, pomėgiai, išvaizdos detalės, žalingi įpročiai, išsilavinimas. Pažinčių svetainėse dažniausiai būna galimybė aprašyti savo asmenybės ir ieškomo žmogaus paveikslą, įdėti nuotraukų. Tai padaryti reikėtų nepatingėti, nes išsamesnės anketos visada sulaukia daugiau dėmesio. Didelis virtualių pažinčių privalumas yra anonimiškumas: anketose paprastai neskelbiama pavardė, galima pasivadinti slapyvardžiu, o ir visiems rodyti savo nuotraukų neprivaloma. Taigi jei nenorite visam pasauliui skelbtis, kad ieškote antrosios pusės internete, galite išsaugoti savo privatumą.

Pažinčių svetainių anketose taip pat galima nurodyti įvairius reikalavimus potencialiam partneriui, pavyzdžiui, net zodiako ženklą, ir sistema rodys tik juos atitinkančius žmones. Taigi paieškos procesas nėra labai ilgas ir sudėtingas: renkatės iš Jums jau atrinktų kandidatų.

Niekada nežinote, kur galite sutikti savo vienintelį ar vienintelę... Ir patikėkite – Lietuvoje yra dešimtys, o gal net šimtai šeimų, kurios prasidėjo nuo bendravimo internete.

Vieni iš įdomiausių internetinių pažinčių tinklalapių yra tie, kuriuose registruojantis reikia ne tik pateikti įprastą informaciją apie save, bet ir atlikti įvairius psichologinius testus. Tam paprastai reikia nemažai laiko, bet tiek procesas, tiek rezultatas yra naudingi. Testuose reikia atsakyti į klausimus pasirenkant atsakymų variantus iš duotųjų, pildyti įvairias skales, kuriose nurodyti, kas Jums svarbiausia kitame žmoguje ir ką manote apie save, rinktis labiausiai patinkančius paveikslėlius, figūras, spalvas ir t.t. Visa tai reikalinga tam, kad atsakymai būtų palyginti su priešingos lyties atstovų atsakymais bei apskaičiuota, kiek jūs procentais derate tarpusavyje pagal įvairius kriterijus: charakterius, vertybes, temperamentus, seksualinius poreikius. Atlikus tokius testus, geėrokai padidėja tikimybė, kad pagal juos vienas kitam parinkti tinkamiausi žmonės išties ras bendrą kalbą.

Kas vyksta toliau, kai sukuriate savo anketą ir galite peržiūrėti kitų svetainės narių anketas? Tada prasideda tikrasis virtualus bendravimas: sulaukiate laiškų arba patys rodote iniciatyvą ir rašote. Užkalbinti patikusį žmogų pažinčių svetainėje daugeliui paprasčiau nei kur nors gatvėje visų pirma dėl to, kad tikrai žinote, jog jis – ne šiaip atsitiktinis praeivis, bet asmuo, turintis tikslą rasti antrąją pusę. Ir atstūmimas internete tikrai ne toks skausmingas kaip realybėje: virtualiame pasaulyje, jei nepatikote, paprastai tiesiog negausite atsakymo į savo laišką, o ne raudonuosite, kai Jums atsuks nugarą.

Apie ką rašyti pirmajame laiške? Daugeliui žmonių tai sudėtingas klausimas, nes norint būti pastebėtiems reikia pasistengti sugalvoti ką nors originalaus. Laiškai su vieninteliu sakiniu „labas, gal nori susipažinti?“ neatrodo patraukliai. Geriausia yra atidžiai peržiūrėti patikusią anketą ir parašyti žmogui, kas joje Jums labiausiai patiko, kas judu sieja, užduoti išsamesnių klausimų apie abiem svarbius dalykus. Kita vertus, persistengti kurti romanų irgi nederėtų: gerbkite kitų laiką ir kantrybę bei nepamirškite, kad išsami Jūsų gyvenimo istorija gali būti neįdomi nepažįstamam žmogui. Kai kurie tinklalapiai siūlo įvairių būdų, kaip palengvinti bendravimo pradžią, pavyzdžiui, galima nusiųsti akį merkiantį veiduką arba klausimus, pasirenkamus iš kokios nors sąrašo. Tokia pažinties pradžia nelabai asmeniška, bet sulaukus atsakymo ir entuziazmo iš Jus sudominusio žmogaus bus lengviau pereiti prie įprasto susirašinėjimo.

Jei sėkmingai bendraujate virtualiai, kyla klausimas, kada metas susitikti akis į akį. Vienareikšmio atsakymo nėra: vieni nori pabendrauti gyvai vos apsikeitę keliais laiškais ir telefono skambučiais, kiti susirašinėja mėnesiais. Tačiau einant susitikti svarbiausia nepamiršti atsargumo! Negalite būti 100 procentų tikri, kad žmogus, su kuriuo susiruošėte į pasimatymą, yra patikimas – juk iš esmės jo nepažįstate. Todėl visuomet reikėtų tartis susitikti viešoje vietoje, o ne namuose ar tamsiose pakrūmėse. Pirmajam pasimatymui geriausiai tiks pokalbis prie puodelio arbatos kavinėje. Turite būti psichologiškai pasiruošę tam, kad jau po 15 minučių Jums arba kitam žmogui gali kilti noras užbaigti pasimatymą. Internetinės pažintys neįpareigoja, todėl net po pusmečio susirašinėjimo ir, atrodytų, užsimezgusio dvasinio ryšio gali nutikti taip, kad realybė skirsis nuo įsivaizduotos ir susižavėjimas išgaruos, o bendravimas nutrūks.

Kiek teisingi stereotipai apie internete pažinčių ieškančius žmones? Daug kas įsitikinę, kad tokios svetainės skirtos tik savimi nepasitikintiems, realybėje nemokantiems palaikyti visaverčių santykių žmonėms, bet aš su tokia nuomone nesutinku. Kompiuteris ir internetas daugeliui mūsų tapo darbo priemone, naujienų šaltiniu ir vienu iš laisvalaikio leidimo būdų. Jei internetu apmokame sąskaitas, bendraujame su užsienyje gyvenančiais draugais ir giminaičiais, skaitome laikraščius, perkame, kodėl negalime ieškoti antrosios pusės? Šiandien tai visiškai natūralu. Problemos prasideda tada, kai žmonės realų gyvenimą visiškai pakeičia virtualiu, bet tokių yra mažuma. Be to, internetinės pažintys tik padeda sutikti vieniems kitus, bet nepretenduoja pakeisti visaverčio poros draugavimo.

Kitas populiarus mitas, ypač gąsdinantis moteris, teigia, kad daugelis pažinčių svetainių narių meluoja savo anketose. Vyrai apsimeta esą nevedę, ieškantys rimtų santykių, o iš tiesų tenori meilužių. Taip pat atsiranda žmonių, kurie turėdami antrąsias puses susikuria anketas tiesiog šiaip sau... O gal pasitaikys kas nors geresnis už dabartinį partnerį... Tačiau ar tokios problemos yra tiesiogiai susijusios su internetinėmis pažintimis? Ar vyrai, sutikti kitur, niekada nemeluoja apie savo šeimyninę padėtį? Ar turintys porą žmonės neieško nuotykių? Atsakymai akivaizdūs – dažnai ir realybėje sutinkame nesąžiningų asmenų, o internetas čia niekuo dėtas...

Pabaigai norėčiau pabrėžti, kad tikrai nemanau, jog virtualus pasaulis gali pakeisti realų, o internetinės pažintys pranašesnės už „gyvas“. Tačiau XXI a. kinta įprasti bendravimo rėmai, ir Jums suteikiama proga išbandyti naujas galimybes bei įgyti kitokios patirties. Todėl nereikėtų baidytis pažinčių svetainių ir gėdytis jose parodyti save. Niekada nežinote, kur galite sutikti savo vienintelį ar vienintelę... Ir patikėkite – Lietuvoje yra dešimtys, o gal net šimtai šeimų, kurios prasidėjo nuo bendravimo internete.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos