Kaip teigė šios šventės vedėja, žinoma TV laidų autorė ir labdaros projektų skatintoja Edita Mildažytė, tai unikali proga kiekvienam prisidėti prie istorinio įvykio. Žmonių atneštos vaistažolių puokštelės pirmą kartą jungėsi į didžiausią Lietuvoje širdies pavidalo vaistažolių kompoziciją, kuri buvo ne tik tradiciškai šventinama, bet ir registruojama Lietuvos rekordų knygoje.
„Šitaip siekiame perduoti žinutę visuomenei, kad rūpintis savo širdimi yra būtina kiekvienam: tiek jaunam, tiek senam. Širdis – mūsų gyvybės variklis, organas, nuo kurio priklauso ne tik kiekvienos mūsų organizmo ląstelės gyvybingumas, bet ir mūsų dvasinė pusiausvyra, gyvenimo kokybė bei santykiai su kitais“, – pažymėjo rekordą inicijavusios „Valentis“ atstovė gydytoja Regina Žukauskienė.
Žolinių renginyje, greta rekordo aikštelės, atsidarė ir „Sveikos širdies dirbtuvės“. Jose šventės dalyviai iš sveikos gyvensenos žinovų lūpų galėjo išgirsti patarimus, kaip sveikai maitinantis tausoti širdį. Sporto širdžiai dirbtuvių dalyje buvo mokoma pratimų, padedančių palaikyti tinkamą širdies darbą.
Fitoterapeuto Virgilijaus Skirkevičiaus nuomone, žinoti, kokie lietuviški augalai yra naudingi žmogaus organizmui, privaloma kiekvienam besidominčiam savo sveikata. Žinomas žolininkas pažymi, kad širdžiai ypatingai naudingos vaistažolės: gudobelės, sukatžolės bei valerijonų šaknys, kurios naudojamos nuo seniausių laikų.
Žolinės šventė yra puiki proga prisiminti apie sveikatos dovanas, kurias mums suteikia augalai, apie senolių išmintį, liaudies receptūras.
Aukštaitijos zonoje šventės dalyviai įsijautė žaisdami tradicinius žaidimus, vienas kitą, lyg rogutėse, tampė „bliūduose“. Rungtyniavo, kas greičiau „suverps“ žuvį.
Minutei kitai buvo galima tapti medžio pjovėjais ir suderintais judesiais „atsiriekti“ klevo rąsto gabalėlį.
Suvalkiečiai siūlė balsuoti riešutėliais ir taip išrinkti mylimiausią lietuvišką daržovę. Jei tai ne bulvė – nustebtų ne vienas.
Prie vieno trobesio galima buvo įsijausti į šokančiųjų polką su ragučiais būrį.