Ankstesniais laikais veikusio „Vilko“ fabriko patalpose, kurios pastaraisiais metais buvo naudojamos kaip sandėliai, praėjusių metų pabaigoje trys bendraminčiai pradėjo milžiniško pastato rekonstrukcijos darbus.
„Gramdėme senus dažus, kai kur palikome pliką betoną. Kai kurias perstatėme, kai kurias nugriovėme. Naujai pastatėme laiptus. Realiai su kiekvienu šių patalpų kvadratiniu metru kažkas buvo padaryta“, – pasakojo „Gargaro“ bendrasavininkė Jolita Žižiūnaitė.
Didžiausia Kauno pramogų erdvė
Skaičiuojant kartu su pagalbinėmis patalpomis, sename fabrike įsikūręs „Gargaras“ užima maždaug 1 tūkst. kv. m. plotą. Ateityje atidarius šiuo metu įrenginėjamą atvirąją erdvę, klubo plotas išaugs iki 1,6 tūkst. kv. m.
„Penktadienį vykusi atidarymo šventė nustebino mus pačius. Maždaug 22 val., kuomet apsaugos darbuotojai dar nebuvo atvykę, prie durų jau rikiavosi nemenka eilė. Piko metu atidarymo renginyje „Gargare“ buvo 1 tūkst. lankytojų. Čia iš viso gali tilpti iki 1,2 tūkst. žmonių“, – tvirtino J.Žižiūnaitė.
Planuojama, jog „Gargaras“ veiks kiekvieną savaitgalį. Buvusio fabriko erdves lankytojams taip pat planuojama atverti ir kai kuriomis darbo dienomis.
Nuo elektronikos iki bliuzo
Kaune pasklidus žiniai apie „Gargaro“ atidarymą, miestiečiai suskubo šią vietą pakrikštyti Vilniuje sėkmingai veikiančio menų fabriko „Loftas“ analogu. J.Žižiūnaitė pripažino, jog tiek „Lofto“, tiek ir „Gargaro“ koncepcija yra labai panaši.
„Žodis „loftas“ yra bendrinis. Kadangi jie buvo pirmieji, jie taip ir vadinasi. Kolegos Vilniuje daro tikrai kokybiškus renginius. Tad kuomet tave lygina su gera vieta, tikrai nėra ko nerimauti, – šypsojosi „Gargaro“ bendrasavininkė. – Mes orientuojamės į labai plačią auditoriją. Tarkime, pirmasis renginys buvo skirtas jaunimui, o po dviejų savaičių pas mus vyks vyresnei auditorijai skirtas bliuzo koncertas. Taip pat planuojame priimti poezijos festivalį, taip pat – ir modernaus šokio spektaklius bei kitus renginius.“