Labai dažnai prisnūdusias lydekas padeda išjudinti staigus akiratyje pasirodžiusio masalo spurtas, sužadinantis margašonei instinktą vytis ir stverti sprunkantį grobį. Deja, daugelis klasikinių guminukų, gaminamų iš tokios medžiagos, kaip kažkada garsėjusios „kanopos“, spurto tempo neatlaiko ir atrodo nenatūraliai, lyg pasibaidęs kaimo bėris, be jokios sistemos viksnojantis uodega į kairę ir į dešinę. Kitaip tariant, greitas plukdymas šiems guminukams netinkamas.
Japonų kompanijos „Daiwa“ ekspertai pabandė eiti kitu keliu ir šiemet pristatė inovatyvų guminuką, kurį jau galima pamatyti ir Lietuvoje: tai 14 cm masyvi žuvelė su didelio skersmens uodegos mente – „Daiwa Tournament D‘SWIM“. Kokiu būdu pavyko pasiekti reikiamo efekto?
Sprendimas toks: masyviam guminukui reikia užtikrinti tokį žaismą, kad, lėtai plaukdamas, jis imituotų spurtuojančią, tai yra, sprunkančią žuvelę. „Daiwa“ ekspertams tai pavyko. Be jokios abejonės, čia daug lėmė patirtis konstruojant praėjusio sezono naujovę – guminuką-žuvelę „Tournament D‘FIN“, gaminamą 7 ir 10 cm ilgio. Šis taip pat Japonijoje gaminamas masalas pasižymi energingu uodegos žaismu.
Šią savybę ekspertai perkėlė ir į „Tournament D‘SWIM“ žaismą. Tai pavyko padaryti suploninus D‘SWIM uodegos kamieną, o guminuko korpusą gilia įranta perskėlus į dvi dalis. Net ypač lėtai plukdomo guminuko uodega plačios mentės dėka juda labai išraiškingai, o judesiai skleidžia stiprius virpesius.
Tad „Tournament D‘SWIM guminukas plukdomas normaliu greičiu tikroviškai imituoja sprunkantį grobį ir ši iliuzija puikiai apdumia lydekai akis. Antra, lydeka vos ne vienu šuoliu prisiveja „spurtuojantį“ guminuką ir be jokių dvejonių beatodairiškai stveria. Šis masalas šiandien yra unikalios minkštųjų spiningo masalų kartos pradininkas.