Pasitaiko, kad meškeriojant atsileidžia ritės lankelio fiksatoriaus varžtelis. Juokai juokais, o jei neturi kuo jį prisukti, teks vynioti meškerę ir traukti namolio. Minėtoje situacijoje labiausiai praverstų atsuktuvas, tačiau nemažai tokių atvejų, kur reikalingas ir veržliaraktis, ir yla, ir žirklutės ir kitokie įrankiai, nes neįmanoma nuspėti, kas nutiks meškeriojant, ką reikės priveržti, pradurti ar atrėžti.
Žodžiu, dėl viso pikto reikia su savimi nešiotis tuziną instrumentų, bet kur juos sutalpinti? Į liemenės ar krepšio kišenes? Tačiau jose ir taip stinga vietos masalinėms ir dėžutėms su kabliukais, svareliais bei sukučiais, o kur dar tūkstantis smulkmenų. Netgi naujoviškuose kuprinės ir liemenės hibriduose, kuriame yra numatyta net kišenė gertuvei ir hermetiškas futliaras dokumentams, instrumentų rinkiniui vietos lyg ir nėra.
Universalaus instrumentas visiems gyvenimo atvejams, matyt, taip ir nebūtų atsiradęs, jei kažkam nebūtų kilusi idėja sujungti į vieną konstrukciją šveicarišką peilį bei specialias reples. Pasirodė, jog hibridas – labai kompaktiškas ir praktiškas. Konstruktoriams toptelėjo į galvą mintis, kad replių rankenos gali atstoti lenktinio peilio kriaunas. Vienų modelių jos atlenkiamos – tai patys kompaktiškiausi modeliai ir užima kišenėje ne daugiau vietos nei vidutinio dydžio lenktinis peilis, tačiau meškeriotojams patogesni modeliai su vientisomis rankenomis.
Replių rankenos – tuščiavidurės, o atsiradusioje erdvėje lygiai taip pat, kaip lenktiniuose šveicariškuose peiliuose, sutalpintas įnagių ir instrumentų rinkinys – yla, atsuktuvas, dildė, porą peilio geležčių, kamščiatraukis, veržliaraktis... Net miniatiūrinis žibintuvėlis. Reples galima transformuoti taip, kad kiekvienu iš jų galima patogiai dirbti. Dabar šie universalūs instrumentai gaminami iš titano ir specialių plieno lydinių, o jų dizainas žavi akį.