Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kur saugiausia laikyti pilkerius

Masalinės meškeriojimui jūroje konstruojamos jau daugiau kaip pusę amžiaus, tačiau daugelis dar ir šiandiens siūlomų versijų gana nepatogios ir neatlieka tų funkcijų, kurios yra svarbiausios, tačiau dabar jūrinės žūklės ekspertai atkreipia dėmesį į vieną modelį, kurio originali konstrukcija patvirtina aksiomą, kad viskas, kas genialu, yra paprasta.
 Tokią masalinę gali naudoti ne tik jūros meškeriotojai, bet ir spiningininkai, nes ji puikiai tinka laikyti voblerius ir blizges
Tokią masalinę gali naudoti ne tik jūros meškeriotojai, bet ir spiningininkai, nes ji puikiai tinka laikyti voblerius ir blizges

Kitokios sąlygos

Jūroje viskas kiek kitaip nei išplaukus valtimi į ežerą – čia juntamas bangavimas. Tad nors jis paprastai nebūna štorminis, tačiau visi daiktai ir reikmenys turi būti savo vietose ir pageidautina pritvirtinti, kad neslydinėtų deniu ir nesipainiotų po kojomis. Be to, katerio ar laivo, išplaukusio į jūrą, denį dažnai aptaško bangos, tad čia nesunku paslysti ir, jei ranka, nenorėdamas prarasti lygsvarą, atsiremsi į turėklus, ant kurių kabo keli pilkeriai, gali turėti rimtų nemalonumų. Žodžiu, meškeriojimo jūroje sąlygos – specifinės, todėl svarbu, kad kiekvienas daiktas, o tuo labiau masalinės turėtų savo vietą.

Neslidus dugnas

Koks pirmas reikalavimas keliamas masalinei, naudojamai jūriniams masalams laikyti? Pirmiausia, jos dugnas turi būti sukonstruotas taip, kad, pastatyta ant denio, ji neslidinėtų, laivui pasvyrant į vieną ar į kitą šoną. Tikriausiai dabar bandote prisimenti, koks yra jūsų naudojamos žūkladėžės dugnas? Greičiausiai ji pagaminta iš plastiko ir ant dugno yra tik nedideli išgaubimai, imituojantys „kojas“.

Žinoma, gali būti, kad prie dugno priklijuoti gumos skrituliukai, tačiau dažniausiai ir jų nepakanka, kad tokia žūkladėžė neslidinėtų, o štai „Behr“ masalinė turi iš minkšto, tiesiog prikimbančio prie įvairių paviršių plastiko išlietą dugną. Be to , jis rantytas, todėl sukibimo efektas dar labiau padidėja. Tad šios masalinės privalumas – akivaizdus. Bet tai ne viskas.


Masės faktorius

Masalinė jūriniams masalams laikyti turi būti kuo lengvesnė, nes joje laikomi masalai, kurių vieno svoris gali siekti kilogramą, kaip, pavyzdžiui, „banano“ tipo pilkerių. Be to, ir galvakablių masė siekia 700 g. Kadangi bendra jūrinių masalų,laikomų žūkladėžėje masė gali siekti net 15-20 kg, tai kelis kilogramus sverianti žūkladėžė iš plastiko tampa nereikalinga našta. Ekspertai šią aplinkybę įvertino ir sukūrė žūkladėžę, susidedančią iš apvalkalas, pasiūto iš lengvučio, bet labai tvirto sintetinio audinio, bei beveik besvorio plastikinio dugno ir tokio pat karkaso. Tad ir pagal šį parametrą “Behr“ žūkladėžė – be konkurencijos.

Ideali tvarka

Kuo neparanki laikyti jūrinei žūklei skirtus masalus klasikinė atvožiama žūkladėžė su skyreliais? Pirmiausia tuo, kad masalai guldomi į tuos skyrelius, o jų gabaritai tokie, kad reikia labai ilgų ir plačių skyrelių. Antra, paprastai į skyrelius įdedamas ne vienas, o mažiausiai du stambiagabaričiai masalai. Na, o jų kabliukai būtinai, vadovaujantis Merfio dėsniais, susikabina.

Kai prireikia išimti iš masalinės reikiamą masalą, tenka knebinėtis, atkabinėti kabliukus, o tai daryti ant nestabilaus denio, laikant rankose puskilograminius pilkerius ar galvakablius, apsodintus didžiuliais kabliukais ne tik nepatogu, bet ir nesaugu. Tad naudotis klasikinėmis atvožiamomis žūkladėžėmis išvis nepatartina, nes jos visiškai nepritaikytos naudoti tokiomis sąlygomis, kur bangavimas gali siekti kelis balus.

Naujoviškos konstrukcijos žūkladėžė tokių trūkumų, kurie buvo aukščiau išvardyti, neturi. Jos konstrukcija – visiškai kitokia. Masalinės vidus užpildytas 40 cm ilgio ir 3,5 cm skersmens vamzdeliais iš tvirto ir labai lengvo plastiko. Masalas ši viršaus įleidžiamas į tokį vamzdelį, kabliukas geluonimis į apačią pakimba ant vamzdelio briaunos ir visi rūpesčiai pamiršti.

Masalai ir jų kabliukai patikimai atskirti, nesusikabins, o išimti masalą labai patogu ir saugu, nes kabliukų geluonys, kaip jau minėta, nukreipti žemyn.Vamzdeliai, atstojantys, žūkladėžės skyrelius, skaidrūs, tad puikiai matyti, kur koks masalas laikomas. Žodžiu, tokia konstrukcija užtikrina saugumą ir idealią tvarką masalinėje. Priekinėje masalinės dalyje – talpi kišenė įvairioms smulkmenoms, tad šioje masalinėje telpa viskas, ko reikia reisui į jūrą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos