Kaip praneša Aplinkos ministerija, akcijos metu aplinkosaugos pareigūnai budi prie vandens telkinių, kur vyksta intensyviausia lašišų bei šlakių migracija (Baltijos jūros priekrantė, Kuršių marios, Nemunas ir jo deltos regionas) ir yra gausiausios jų nerštavietės (Neries, Žeimenos, Meros, Vilnelės, Šventosios ir Siesarties upės). Šiose vietose daug griežčiau kontroliuojama verslinė, mėgėjiška ir specialioji žvejyba, stabdomos ir tikrinamos įtariamų pažeidimais asmenų transporto priemonės.
Už neteisėtą lašišų gaudymą brakonieriams numatyta administracinė atsakomybė – bauda iki 700 litų. Jeigu šių žuvų ištekliams padaroma didelės žalos, gresia baudžiamoji atsakomybė – bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.
Kasmetinė Valstybinės aplinkos apsaugos inspekcijos rengiama akcija „Lašiša“ vyksta dviem etapais. Per pirmąjį, kuris prasidėjo rugsėjo 1 d. ir tęsis iki spalio 20 d., aplinkosaugininkai daugiausia dėmesio skiria Baltijos jūros priekrantei, Kuršių marioms ir Nemuno deltos regionui. Jiems talkina Žuvininkystės departamento prie Žemės ūkio ministerijos, policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai ir neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai. Per antrąjį etapą, kuris prasidės spalio 1 d. ir tęsis iki lapkričio 20 d., bus sustiprinta lašišų ir šlakių neršto vietų apsauga Neries, Žeimenos, Meros, Vilnelės, Šventosios ir Siesarties upių regionuose.