Devono konstrukcija – labai paprasta: šis spiningo masalas susideda iš stangrios vielos ašelės, ant kurios užvertas žuvelės formos metalinis arba plastiko korpusas su propelerio tipo mentėmis. Ašelės galuose kilputės. Viena skirta trišakiui kabliukui įverti, o kita valui tvirtinti. Užmestą į vandenį ir traukiamą devoną „propeleris“ stipriai įsuka ir masalas ima skleisti stiprius virpesius.
Kad masalo korpusas sklandžiai suktųsi, žemiau priekinės kilputės ir aukščiau apatinės ant ašelės užveriami gluotniai nušlifuoti metaliniai arba plastiko karoliukai, tačiau jie, deja, visiškai nepašalina trinties ir po kurio laiko devono ašelė taip pat ima suktis, o kartu su ja valas. Siekdami kompensuoti šį efektą, spiningininkai naudoja specialius segtukus su dviem ir net trim sukučiais, bet ir tai visiškai neišsprendžia šios problemos. Todėl patyrę spiningininkai griebiasi gudrybės – po keliolikos minučių spiningavimo jie nusega devoną, o valą patiesia atviroje vietoje ant žolės, kad tas visiškai išsitiesintų. Deja, tokiai operacijai reikia nemažai laiko, o jo žūklėje visada stinga.
Pasirodo, valo deformaciją galima pašalinti nenutraukant žūklės, jei turėsite specialių devonų porelę. Iš pažiūros vienodi masalai skiriasi korpuso forma ir propelerio menčių išdėstymu. Vieno devono korpusas – visiškai apvalus, o kito – ovalo formos. Vieno propelerio mentės pasuktos į vieną pusę, o antrojo – į kitą. Šie konstrukciniai skirtumai užtikrina, kad plukdomų tėkmėje minėtų devonų korpusai sukasi į skirtingas puses.
Patariama iš pradžių naudoti vieną devoną, o po keliolikos metimų pakeisti jį kitu. Sukdamasis į kitą pusę, antrasis devonas pašalina valo deformaciją, kurią sukelia pirmasis. Po keliolikos metimų antrasis devonas vėl keičiamas pirmuoju. Svarbu neužsimiršti ir žūklės įkarštyje nepamiršti kaitalioti masalus. Tada valo problemos bus pamirštos ir galėsite sėkmingai naudoti veiksmingą masalą, kurį daugelis spiningininkų užmeta tik išskirtiniais atvejais, nenorėdami gaišti laiko dėl valo deformacijų keliamų keblumų.