Žūklės profilis FACEBOOK tinkle. Junkis ir tu.
15min.lt jau rašė apie itin padažnėjusias ryklių atakas Primorės krašte, Japonijos jūroje. Per rugpjūčio mėnesį buvo užfiksuotos trys kruvinos ryklių atakos. Paskutinė įvyko rugpjūčio 27 d. Slavianka Chasansko rajone. Nukentėjo vietinis gyventojas – 26-erių metų vyras. Ryklys apkandžiojo jo pečius ir liemenį (čia skaitykite ir apie kitas aukas). Kiek anksčiau jaunas vyras, gindamas savo žmoną, neteko abiejų rankų.
Nors žvejai ilgą laiką medžiojo netikėtai į šias pakrantes atklydusius ryklius-žmogėdras, labai ilgai jie negalėjo pasigirti deramu laimikiu – įspūdingu rykliu mako. Arba dar blogiau – itin pavojingu didžiuoju baltuoju rykliu.
Dabar agentūros praneša apie pirmą sėkmingą medžioklę – sugautas didelis ryklys. Sprendžiant pagal 2,5 metro ilgį, jis galėtų būti nebent ryklio-žmogėdros jauniklis.
Svarbu tai, kad ryklys sugautas tinklais visai šalia vaikų poilsio stovyklos.
Kaip teigia Primorės radijas, kalbinęs ryklį sugavusį žveją ir jo kolegą, tikslūs plėšrūno matmenys yra tokie: ilgis 2,64 m., o viršutinio peleko aukštis – pusmetris.
„Pastatėme tinklus prie stovyklos prieplaukos, gaudėme plekšnes. Tačiau į tinklus įsipainiojo šitas baisūnas“, – sakė žvejys. Jis labiausiai gailėjosi, kad vietinė valdžia už tokį laimikį neapdovanos pinigine premija, kaip buvo žadėjusi. Todėl ryklio mėsą žvejys išdalijo draugams, o pačią žuvį įspūdingais nasrais kol kas laiko savo kieme.
„Sprendžiant pagal nuotraukas, čia galėtų būti mažesnis, silkinis ryklys. Šiai rūšiai priklauso ir pailgos formos rykliai mako. Tačiau čia – ne žmogėdra, o paprastas ryklys, galbūt ryklio mako giminaitis“, – galutinai sudaužė žvejų viltis Vladimiras Charinas, Jūros biologijos instituto vyr. mokslinis bendradarbis.
Mokslininkai kol kas negali paaiškinti ryklių antplūdžio ir padidėjusio aktyvumo šiame regione. Vietiniai gyventojai panašių incidentų neprisimena ir dėl visų nepaaiškinamų nelaimių kaltina klimato atšilimą.