„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Tvirtas ledas į Rusnę šiemet pritrauks rekordinį skaičių poledinės žūklės mėgėjų

Poledinės žūklės mėgėjai šią žiemą patenkinti trina rankomis – nors minusinė temperatūra atėjo vėlokai, ilgai besilaikantys šalčiai ir ledas suteikia kaip reta daug progų tokiai žūklei. Rusnės salos gyventojai šią žiemą tikisi sulaukti rekordinio skaičiaus turistų – poledine žvejyba ant greta salos esančių Kuršių marių susižavi ne tik lietuviai, bet ir užsieniečiai.
Užšalusios Kuršių marios jau kelias savaites džiugina poledinės žūklės gerbėjus.
Užšalusios Kuršių marios jau kelias savaites džiugina poledinės žūklės gerbėjus. / K.Dirsės nuotr.

Rusniškis Algis Dirsė, jau ne vienerius metus vežantis Rusnėje apsilankančius žvejus mėgėjus ant Kuršių marių ledo, pažymi, kad trejus metus prieš tai poledinė žvejyba mariose beveik nevyko – vanduo neužšaldavo arba ledas būdavo nepakankamai tvirtas. Užtat šiemečiai šalčiai žvejybos mėgėjams teikia daug džiaugsmo.

„Šiais metais pirmąkart po keturių metų pertraukos marių ledu galima be problemų važinėti. Žvejai verslininkai sustato savo tinklus, o saloje turistaujančius žvejus mėgėjus rusniškiai plukdo ir veža ant Kuršių marių. Savaitgaliais čia net su keturračiais ant ledo pramogaujama“, – sako A. Dirsė.

Žiemos savaitgaliais Rusnę aplanko maždaug 60 žvejų mėgėjų per dieną, darbo dienomis – maždaug po 30 žūklės mylėtojų. Svečiai atvyksta ne tik iš Vilniaus, Klaipėdos ar Šiaulių, bet ir iš Latvijos.

„Latviams patinka mūsų aptarnavimo kokybė, pastebėjome, kad jie neretai ją palygina su žvejybos išvykomis Estijoje. Sulaukiame turistų, kurie pas mus grįžta jau dešimtmetį. Rusnėje veikia keliolika kaimo turizmo sodybų, visur tvarkingi, švarūs kambariai ir požiūris į žveją pagarbus. Ir kainos čia mažesnės negu Neringoje“, – teigia A. Dirsė.

Mariose kimba įvairios žuvys – kuojos, ešeriai, vėgėlės, stintos. Pasak rusniškio, ešerių žvejai per vieną žvejybą dažnai pagauna 10-15 kg, o jei žvejyba gera – ir 20 kg ar daugiau. Kuojų prigaudyti pavyksta 3-4 kg.

„Apskritai laimikis nuo oro priklauso. Tarkime, kai ledas geras, bet vėjas ne iš tos pusės pučia, dažnai nepasiseka. Seni žvejai Rusnėje sako: jei papūtė rytinis vėjas, į marias nėra ko plaukti, o jei pietinis vėjas, tai jis ir iš bliūdo žuvį išpūs“, – rusniškių išmintimi dalinasi A. Dirsė.

Miestelio gyventojas pažymi, kad kartais poledinės žvejybos metu nutinka ir nuotykių.

„Yra pasitaikę ir koją įkišti į vandenį, ir išsimaudyti. Pasitaiko, kad ryte, važiuojant tuo pačiu keliu kaip  ir dieną prieš tai, paaiškėja, kad lede properša pasidarė. Buvo ir turistų, kurie kuprines mariose pametė, bet vis tiek kitais metais grįžo. Tragedijų nėra buvę, nebuvo ir įvykių, kai atitrūksta lytis. Rūpinamės svečių saugumu“, – teigia A. Dirsė.

Žvejybos A. Dirsė nepamiršta ir pats. „Kai tik pradėjau vaikščioti, pradėjau ir žvejoti. Tai salos gyventojams tarsi įgimta. Ilgą laiką užsiėmiau mėgėjiška žvejyba, vėliau perėjau į verslinę, o dabar siūlau rekreacinės žvejybos paslaugas. Didžiausia gyvenime matyta žuvis buvo 46 kg lydeka, pagauta su tinklu“, – sako rusniškis.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs